رونق تولید ملی | جمعه، ۲۸ تیر ۱۳۹۸

ماه مبارک رمضان فرصتی برای توجه بیشتر به تفسیر درکنار قرائت قرآن - محتوای خبر

 

 

متن خبر

ماه مبارک رمضان فرصتی برای توجه بیشتر به تفسیر درکنار قرائت قرآن

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: ماه مبارک رمضان فرصت بسیار خوبی است که در کنار قرائت قرآن به موضوع تفسیر هم توجه شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، آیت الله سید احمد علم الهدی امروز در جلسه تفسیر سوره احزاب در مهدیهماه مبارک رمضان فرصتی برای توجه بیشتر به تفسیر درکنار قرائت قرآنمشهد افزود: اگر قرآن را بشناسیم و بفهمیم، بسیاری از غفلت ها در عرصه زندگی بوجود نمی‌آید.
وی گفت: فاصله با قرآن و نداشتن بینش فکری، باعث شد بعد از وفات رسول الله (ص) عده‌ای با عملیات روانی برخی را به انحراف کشیدند،عده‌ای سود جو و قدرت طلب هم  نتوانستند بصیرت خود را به کار ببرند و تماشاچی شدند،عده‌ای هم در منزل دختر رسول الله (ص) را آتش زدند.
امام جمعه مشهد افزود: انحراف بعد از وفات پیامبر (ص) به خاطر عدم احساس وظیفه مندی نسبت به آن حضرت و قرآن بوجود آمد، زیرا رابطه لازم بین دل‌ها و مغز‌ها با قرآن و پیامبر (ص) برقرار نشده بود.
آیت الله علم الهدی با بیان اینکه سوره احزاب نوع زندگی دینی، رابطه مومنان با پیامبر (ص)، جانشینان او و جریان رهبری بعد از پیامبر (ص) را بیان می‌کند ادامه داد:  تفاوت احکام اسلام و سنت‌های جاهلی، تسلیم بودن در برابر حکم خدا و پیامبر (ص)، پذیرش بشارتها، رعایت حریم خصوصی و احکام اختصاصی رسول الله (ص) را از دیگر محور‌های سوره احزاب است.