Skip to Content

مثبت اراده

Loading the player...

 " ... اقتصاد مقاومتی یک کلّ فراگیر است که از عرصه‌ی علمی تا عرصه‌ی فعالیت‌های فنّی، تا عرصه‌ی خدمات، تا عرصه‌ی بازرگانی و صادرات و واردات، تا عرصه‌ی آموزش در دانشگاه‌ها و دبیرستان‌ها، همه را شامل می‌شود ...".

       گزیده‌ای از بیانات در دیدار عیدانه جمعی از مسئولان کشور1395/01/24
 

سال 1395 به فرموده‌ی رهبر معظّم "سال اقتصاد مقاومتی، از اقدام تا عمل" است و این فقط یک شعار نیست بلکه بک باور است که جامعه را به شکوفایی اقتصادی و خودکفایی خواهدرساند. برای رسیدن به مهم‌ّترین تحولات اقتصادی هم اراده‌ی مثبت افرادی کارآمد، بسیار مؤثر است تا چرخ‌دنده‌های فکری، چرخ اقتصاد وطن را بچرخانَد.

از این رو در سیمای خراسان رضوی از مهرماه، برنامه‌ای با رویکرد اقتصاد مقاومتی با عنوان "مثبت اراده" در قالب مستند گزارشی تولید و پخش می‌شود. " معرّقی توانمندی‌های کارآفرینان و تولیدکنندگان با حمایت نهادهای مختلف استان، بازدید طرح‌های موفّق اقتصادیِ به ثمر رسیده در استان به منظور فقرزدایی، اشتغال‌زایی و صادرات حاصل از کارآفرینی" اهداف مهمّ این مستند است که در 26 قسمت 15 دقیقه‌ای انجام شده است. 

گفت وگو با مسئولان بخش‌های دولتی و خصوصی استان  مانند جهاد کشاورزی، صنعت و معدن، شهرک‌های صنعتی، کمیته‌ی امداد امام خمینی (ره )، صنایع بسته بندی، اداره غلّه و...، طرح مباحثی چون اقتصاد زیارت، حوزه‌ی نخبگان  و گفت وگو با کارآفرینان موفّق، اهمیّت اقتصاد مقاومتی از منظر جهانی، گزارش‌های مردمی،  سخنان رهبر معظّم در خصوص  اقتصاد مقاومتی   و... از بخش های متنوّع برنامه‌ی " مثبت اراده " است .

برنامه‌ی "مثبت اراده " پنج شنبه‌شب‌ها ساعت 21:45 و تکرار آن سه شنبه ها صبح ساعت 9:40 از سیمای خراسان رضوی تقدیم علاقمندان به حوزه‌ی اقتصاد استان می‌شود.

سال تولید: 1395

تهیه کننده و مجری طرح: سید شجاع مرتضوی

نویسنده و محقق: احسان فکور، سعید خو محمدی

تصویر بردار: غلامرضا زوزنی

گزارشگر: داود فیوضی

گوینده: سید شجاع مرتضوی

کارگردان و تدوین: مهدی سرگلزایی

دستیار تهیه: مرتضی سعادت کیا