Skip to Content

مجاهدت برای تحقق مرجعیت علمی و تمدن نوین اسلامی

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: مرجعیت علمی مشهد مقدس و توسعه علم و فناوری در موسسات آموزشی و دانشگاهی وابسته از مهمترین رویکردهای این مجموعه معنوی در آینده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، سید مرتضی بختیاری در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه بین المللی امام رضا(علیه السلام) با اشاره به منویات مقام معظم رهبری درباره جهاد علمی و مقوله فرهنگ، افزود: امروز عرصه مبارزه و جهاد با دشمنان در حوزه مسائل علمی و فرهنگی، نیازمند تلاش و مجاهدت است تا روی پای خود بایستیم و اعتقادات و باورهای جوانان و مردم ایران اسلامی همواره محکم و استوار و در مسیر حقیقت و معنویت باشد.

وی گفت: با توجه به ماموریتی که تولیت آستان قدس رضوی ابلاغ نموده اند بایستی بر ای تحقق مرجعیت علمی مشهد مقدس و توسعه علمی و فناوری موسسات آموزشی و دانشگاهی این نهاد معنوی گامهای اساسی برداشته شود.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: کمیته ای به همین منظور با ریاست آقای دکتر روستا آزاد تشکیل شده و اعضای این کمیته با جدیت درحال برگزاری جلسات و مطالعات کارشناسی و تخصصی هستند.

بختیاری با اشاره به اهتمام و توجه مرحوم آیت الله واعظ طبسی در تاسیس و توسعه دانشگاه بین المللی امام رضا(علیه السلام) افزود: بایستی از اقدامات و کارهای زیربنایی صورت گرفته در این دانشگاه در جهت تحقق تمدن نوین اسلامی و توسعه و ترویج معارف اسلامی و رضوی استفاده کنیم.

وی گفت: جوانان ایران اسلامی در عرصه های مختلف علمی ثابت کرده اند که جسارت و توانایی انجام کارهای بزرگ و ماندگار را دارند و باید با ایجاد بستر مناسب و حمایت از نخبگان و پژوهشگران، راه پیشرفت و تعالی را در حریم علمی عالم آل محمد(ص) برای آنان هموار کنیم.

بختیاری با تشکر از تلاش های رئیس و کارکنان دانشگاه بین المللی امام رضا(علیه السلام) اظهار کرد: شآن مسئولیت ها در نظام اسلامی در خدمتگزاری صادقانه به مردم است و این مهم را امام راحل(ره) و رهبر فرزانه انقلاب بارها تاکید کرده اند.

احداث دانشکده پزشکی؛ اولویت نخست

رئیس جدید دانشگاه بین المللی امام رضا(علیه السلام) نیز در این مراسم با بیان اینکه مرجعیت علمی مشهد مقدس و توسعه علمی و فناوری با تلاش و همت مضاعف محقق خواهد شد، گفت: جذب دانشجویان خارجی از کشورهای منطقه و جهان اسلام و توجه به بعد بین المللی دانشگاه از مهمترین رویکردهای دوره جدید خواهد بود.

دکتر رضا سعیدی تصریح کرد: مطالعات گسترده ای برای احداث و راه اندازی دانشکده پزشکی در مجموعه دانشگاه بین المللی امام رضا(علیه السلام) صورت گرفته و امیدواریم با توجه به زیرساخت ها و امکانات موجود و ایجاد فضاهای مناسب برای سال تحصیلی آینده بتوانیم در این رشته دانشجو جذب کنیم.

رئیس سابق دانشگاه بین المللی امام رضا(علیه السلام) نیز با اشاره به اقدامات صورت گرفته در دانشگاه گفت: توسعه و تثبیت فضاهای فیزیکی و ارتقای سطح کیفی آموزش در دانشگاه از اهم اقداماتی بود که پیگیری شد و به انجام رسید.

دکتر خلیل زاده ضمن آرزوی توفیق برای رئیس جدید دانشگاه بین المللی امام رضا(علیه السلام) گفت: به عنوان سربازی کوچک در جهت اهداف متعالی و بزرگ آستان قدس رضوی در خدمت خواهم بود.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در پایان ضمن تقدیر از خدمات دکتر محمدعلی خلیل زاده، طی حکمی از سوی آیت الله رئیسی، دکتر رضا سعیدی را به عنوان رئیس جدید دانشگاه بین المللی امام رضا(علیه السلام) معرفی کرد.

شایان ذکر است، دکتر رضا سعیدی متولد 1348، متخصص بیماریهای کودکان، فوق تخصص نوزادان و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.