رونق تولید ملی | دوشنبه، ۴ شهریور ۱۳۹۸

محفل قرآن یادبود شهیدان «محسن حاجی‌حسنی‌کارگر» و «حسن دانش» در حرم رضوی برگزار شد - محتوای خبر

 

 

متن خبر

محفل قرآن یادبود شهیدان «محسن حاجی‌حسنی‌کارگر» و «حسن دانش» در حرم رضوی برگزار شد

محفل انس با قرآن یادبود قاریان شهید محسن حاجی‌حسنی‌کارگر و حسن دانش به مناسبت چهارمین سالگرد فاجعه دردناک منا در بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) برگزار شد.

محفل باشکوه قرآن در جوار عترت در آستانه چهارمین سالگرد فاجعه منا یادبود پنج شهید قرآنی حج سال 94 حسن دانش، محسن حاجی‌حسنی‌کارگر و همچنین گروه تواشیح خوزستان با حضور خانواده شهید حاجی‌حسنی‌کارگر و زائران و مجاوران در ایوان مقصوره مسجد گوهرشاد برگزار شد.

محمدجواد کاشفی قاری و موذن حرم مطهر رضوی و یکی از قاریان کاروان قرآنی حج سال ۹۴ در این محفل قرآنی با صوت دلنشین به قرائت آیات اول تا چهلم سوره واقعه پرداخت و در ادامه گروه تواشیح و همخوانی بین‌المللی سیرت‌النبی(ص) با قرائت صلوات خاصه حضرت و ابیاتی در وصف امام رضا(ع) مستمعان این محفل قرآنی را به فیض رسانند.
حجت‌الاسلام حسین‌زاده سخنران حرم مطهر رضوی در این محفل قرآنی با استناد به حدیثی از امیرمومنان(ع) که می‌فرمایند «بالاتر از شهادت هیچ خیری نیست»، گفت: این دو شهید قرآنی در ایام حج به ملکوت اعلا رفتند، خوش به سعادت آنها که در بهترین مکان و زمان شربت شهادت نوشیدند.
وی ادامه داد: پیامبر(ص) وقتی می‌خواستند بر شهدا نماز بخوانند اولویت را به شهدای قاری قرآن می‌دادند. این عمل رسول ‌خدا(ص) بیانگر آن است که شهدای قرآنی جایگاه و مرتب بالاتری از دیگر شهیدان دارند.
در پایان نیز حمید شاکرنژاد قاری و موذن حرم رضوی و قاری اعزامی از ایران در حج سال 94 نیز در این محفل باشکوه ضمن گرامیداشت مقام قرآنی این دو شهید منا به قرائت آیات حج از آیه 196 تا 202 سوره بقره پرداخت.
یادآور می‌شود؛ شهیدان حاج محسن حاجی‌حسنی‌کارگر و حاج حسن دانش به ترتیب در مسابقات بین‌المللی کشورهای مالزی و ایران رتبه نخست را در سال 94 به خود اختصاص دادند و به عنوان برترین‌های این مسابقات همراه با کاروان قرآنی «نور» به حج تمتع اعزام شدند.