Skip to Content

محور

Loading the player...

"محور"

یاد آنان

زنده نگه داشتن یاد شهداء کم‌تر از شهادت نیست.

رهبر معظّم انقلاب حفظه الله

«برنامه محور» برنامه «روتین بسیج» در راستای ترویج روحیّه و فرهنگ بسیجی در دوران فعلی، تبیین و ترویج نهضت خدمت رسانی، کار جهادی، اقتصاد مقاومتی در سیمای خراسان رضوی تولید می‌شود و هم اکنون به مدّت 10 تا 15 دقیقه در روزهای دوشنبه و چهارشنبه ساعت 17:00 بر روی آنتن می‌رود. این برنامه در روزهای سه شنبه و پنج شنبه در ساعت 8:40  بازپخش می‌شود.

آن چه مسلّم است منظور از بسیج فقط یک تشکّل نظامی نیست بلکه هر تشکّلی که بر این تفکّر و اندیشه استوار باشد؛ مطلوب است. اندیشه و تفکّری که باعث ایثارگری کم نظیر می‌شود. دفاع از آرمان‌ها و خاک وطن، بسیج برای سازندگی و توسعه در تمام شؤون مملکت اسلامی و امّت واحده‌اش.  تفکّر فرارونده و رفتار و منش والای بسیجی، به عبارتی فرهنگ بسیج، در تهیه‌کنندگی این برنامه مورد توجّه قرار گرفته است. در این برنامه به شهداء و ایثارگران پرداخته می‌شود. به عزیزانی که اندیشه و تفکّر برترشان مبنای آن جان‌فشانی‌های کم نظیر و حماسی شد. ایثار و دفاع مقدّس، تلاش و کوشش ایثارگران، فرزندان و خانواده‌های محترم شاهد پس از دفاع مقدّس، تلاش و پشتکار، مدیریّت، تدبیر و ... . جبهه و فعّالیّت‌های جهادی،  جهادگری‌ها، ایثارگری‌ها، زحمات، فعّالیّت، تلاش و کوشش، موفّقیّت‌ها و نمونه گشتن‌ها.  ایثارگران کارآفرین، فرزندان شهید که از لحاظ تحصیلی و موقعیّت‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی به رتبه‌های عالی دست یافته‌اند و الگویی برای جوانان امروز هستند.

این برنامه به شرح خاطرات دوران دفاع مقدّس و پس از آن، می‌پردازد و هم دوش خاطرات غالباً پُر مخاطره، دست بیننده را می‌گیرد و به فضای بی‌رنگی و یک‌دلی  می‌برد و به تحسین تلاش و مساعی بی‌شائبه و بی‌دریغ آن عزیزان وامی‌دارد. و به طلب و امید پایندگی و ترویج والایی چنان فرهنگی در گردش دوران دست دعاء برمی‌دارد.

تبیین نهضت خدمت رسانی خالصانه به مردم در هر زمان و مکان، کار جهادی و حرکت در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، هدف این برنامه است.

سال تولید: 1395

 

نویسنده:خانم فاطمه محمّدی

تهیه کننده: آقای محمّد حسین محمّدی

دستیار تهیه کننده: آقای خسرو قاسمی

کارگردان: آقای محمّد کوهانی

نورپرداز و تصویربردار: آقای مجید عبادی فر

گوینده: آقای شهریار صفاجو

صدابردار: آقای حسن بلالی