Skip to Content

محورهای فراخوان استقبال از بهار سال ۹۴ شهرداری مشهد اعلام شد

محورهای فراخوان استقبال از بهار سال ۹۴ شهرداری مشهد اعلام شد

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد از پنج محور برای فراخوان طرح استقبال از بهار سال ۹۴ شهرداری مشهد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام حسنعلی اخلاقی گفت: از سالهای گذشته انتظار عمومی بالایی از سوی مردم و زائرین در خصوص استقبال از بهار ایجاد شده بود و از طرفی دغدغه ایام سوگواری شهادت حضرت زهرا (س) وجود داشت که دوستان در بخش هنری شهرداری به خوبی توانستند تلفیق این دو موضوع را مدیریت کنند.

وی افزود: پنج محور فراخوان استقبال از بهار سال ۹۴، مشهدالرضا تمدن اسلامی و گنجینه خاطرات مشترک ایرانیان، حیات طیبه (زندگی پاک و دلچسب) در شهر الگو، عزم ملی، ابتهاج معنوی، نشاط انقلابی، بهارجان و زندگی و شخصیت حضرت زهرا (س) از محورهای این طرح است.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد اذعان داشت: در ماه های گذشته جلساتی با پیشکسوتان عرصه هنر شهر داشتیم که این بزرگواران آمادگی خود را در خصوص همکاری با شهرداری اعلام کردند و باید از این ظرفیت بزرگ استفاده کرد.

حجت الاسلام اخلاقی با بیان اینکه بودجه استقبال از بهار سال جاری دو میلیارد تومان در نظر گرفته شده، تصریح کرد: بودجه استقبال از بهار ۹۴ را مانند سال های گذشته در نظر گرفته ایم و در صورتی که کارهای قابل دفاعی ارائه شود بنده شخصا بودجه مورد نظر شهرداری را جهت تامین پیگری می کنم اما باید به مسئله وجود نقدینگی در پایان سال در شهرداری مشهد هم توجه کرد.

وی ضمن بیان اینکه پیام ها در قالب هنر سریعا به شهروندان انتقال می شود، بیان کرد: استفاده از این ابزار تاثیر بیشتری نسبت به سایر قالب ها استفاده شده مانند پخش پک های سی دی بین شهروندان داشته و به گفته مقام معظم رهبری هرچه در این بخش هزینه کنیم اضافه نیست و نهایتا این هزینه ها باید هدف دار باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد اظهار داشت: ایجاد امید به آینده بین شهروندان امری است که در شرایط کنونی با توجه به اینکه مردم ما با مشکلات اقتصادی مواجه هستند بسیار مهم است، لذا استفاده از ابزار هنر جهت ایجاد نشاط و سرزندگی در بین شهروندان باید مد نظر باشد.

حجت الاسلام اخلاقی در پایان گفت: نقاشی دیواری ماندگاری زیادی ندارد و در این بخش به شهرداری مشهد توصیه شده که بیشتر به سراغ نقوش برجسته برود که ماندگاری بیشتری دارند که البته نقاشی دیواری و نقوش برجسته در طرح استقبال از بهار ۹۴ گنجاده شده است.