رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

محور ملک آباد - مشهد ویژه زائران پیاده دهه آخر صفر المظفّر - محتوای خبر

 

 

متن خبر

محور ملک آباد - مشهد ویژه زائران پیاده دهه آخر صفر المظفّر

محور ملک آباد - مشهدبه زائران پیاده دهه آخر صفراختصاص یافت.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: همزمان با دهه پایانی ماه صفر جاده قدیم نیشابور- مشهد، از محدوده ملک آباد تا مشهد الرّضا علیه السّلام مخصوص زائرین پیاده حضرت رضا علیه السّلام خواهد بود و تنها خودروهای خدمت رسان و یا دارندگان مجوز، اجازه تردد در این محور را خواهند داشت.

وی افزود:180محور ملک آباد - مشهد ویژه زائران پیاده دهه آخر صفرمدرسه برای اسکان زائران پیاده دهه آخر صفر آماده سازی شده و هم اکنون 110 هزار ظرفیت اسکان برای این زائران فراهم شده است.

محمدحسن واحدی افزود: براساس آمار سال های قبل بین 100 تا 120 هزار نفر در روز 28 صفر از روستاها و مناطق پیرامونی مشهد وارد این شهر می شوند که به اسکان نیاز ندارند اما برای مواقع ضروری ظرفیت های دیگری نیز برای اسکان اضطراری افراد پیش بینی شده است.
وی با اشاره به ضرورت تامین هزینه ساخت جاده پیاده نیشابور - مشهد از محل بودجه ملی زیارت، گفت: 2 سال است که بودجه ای از این محل برای تکمیل 37 کیلومتر باقی مانده این جاده اختصاص نیافته است.
واحدی افزود: تاکنون 84 هزار و 219 نفر از خراسان رضوی و حدود همین تعداد از هم استانی‌ها نیز از دیگر استانها برای شرکت در پیاده روی اربعین در سامانه سماح ثبت نام و درخواست ویزا کرده اند که در مجموع زائرین اربعین استان را به حدود 160 هزار نفر رسانده است.
وی گفت: تاکنون به 77 هزار و 400 نفر از کسانی که از خراسان رضوی در سامانه سماح نام نوشته اند ویزا تحویل شده اما آمار دقیق شهروندان خراسان رضوی که از دیگر مناطق کشور درخواست ویزا کرده اند پس از پایان همایش بزرگ اربعین مشخص خواهد شد.
سال 95 حدود 150 هزار نفر در سامانه سماح خراسان رضوی برای حضور در راهپیمایی اربعین ثبت نام کرده بودند. همچنین سال قبل 270هزار نفر به صورت پیاده در دهه پایانی صفر به زیارت امام رضا علیه السّلام مشرف شدند.