رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی در هشتمین نشست تخصصی خبرنگاران آزاد مرکز: رعایت مصالح و منافع مردم در راس اهداف برنامه سازی صدا و سیما قرار دارد. - محتوای خبر

 

 

متن خبر

مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی در هشتمین نشست تخصصی خبرنگاران آزاد مرکز: رعایت مصالح و منافع مردم در راس اهداف برنامه سازی صدا و سیما قرار دارد.

هشتمین نشست تخصصی خبرنگاران آزاد صدا و سیمای خراسان رضوی به میزبانی تربت حیدریه برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، محسن نصر پور در هشتمین نشست تخصصی خبرنگاران آزاد صدا و سیماینشست تخصصی خبرنگاران آزاد صدا و سیمای خراسان رضوی خراسان رضوی در تربت حیدریه با اعلام این مطلب افزود: بخش های مختلف خبری و تولیدی نیز در خدمت اهداف توسعه ای نظام مقدس جمهوری اسلامی و در خدمت مصالح مردم قرار دارد.

وی افزود: رسانه پل ارتباطی بین مردم و مسوولان در انعکاس و شناساندن ظرفیت ها و بررسی مشکلات شهرستان ها است.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی گفت: نخبگان و فعالان فرهنگی و هنری شهرستان ها باید شناسایی و معرفی شوند و بخش های مختلف رادیو و تلویزیون آمادگی دارد دیدگاههای این افراد را در رسانه منعکس کند.

نصر پور با اشاره به پیش رو بودن 40  سالگی نظام انقلاب اسلامی افزود: همه باید برای معرفی دستاوردهای انقلاب برای نسل جوان تلاش کنیم  و با تولید برنامه های درست و هنرمندانه خدمات دولت و نظام را نشان دهیم.

امام جمعه تربت حیدریه هم در این نشت گفت: خبرنگاران از برزگ نمایی و سیاه نمایی نادرست پرهیز کنند و باید کار خبرنگاری به گونه ای باشد که معیار الهی داشته باشد

حجت الاسلام عصمتی افزود: انعکاس اخبار ناصحیح در جامعه نه فقط هیچ سودی بر ندارد بلکه نوعی دروغ پراکنی و به نفع دشمنان و مخالفان کشور و نظام دینی است و باید خبرنگاران بشدت از آن پرهیز کنند.

فرماندار  تربت حیدریه هم  در این جلسه با اشاره به ظرفیتهای شهرستان، تاسیس دفتر خبری مستقل و کارآمد در تربت حیدریه را ضروری دانست و افزود: با راه اندازی این دفتر خبری شاهد تغییر و توسعه روز افزون در حوزه رسانه در  منطقه خواهیم بود.

رستمی گفت:  شهرستان 250  هزار نفری تربت حیدریه در جنوب خراسان رضوی به عنوان چهارمین شهر بزرگ این استان در کریدور شمال به جنوب قرار گرفته و به عنوان دروازه جنوبی به مشهدالرضا(ع) و با ظرفیت های خاص و ویژه خود نقش بسزایی در تحولات مختلف ایفا کرده است.

سعید باستانی  نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی هم در این نشت گفت: رسانه ها در انتقال صحیح موضوع و آماده سازی افکار عمومی و چگونگی برخورد صحیح با موضوعات و مواقع بحران ها نقش بی بدیلی دارند که باید بهنشست تخصصی خبرنگاران آزاد صدا و سیمای خراسان رضوی این رسالت خطیر خود بپردازند.

در این نشست محمد صادق حاتمی معاون اطلاعات و اخبار صدا و سیمای خراسان رضوی، سردبیران و مدرسان در کارگاه های تخصصی به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند و درباره راهکارهای رفع برخی مشکلات خبرنگاران بحث و تصمیماتی اتخاذکردند.

در هشتمین نشست تخصصی خبرنگاران آزاد صدا و سیمای خراسان رضوی در تربت حیریه بیش از 90 نفر از خبرنگاران و تصویربرداران رسانه در سالن همایش های شرکت نفت تربت حیدریه  حضور یافتند.