Skip to Content

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: اکران فیلم‌های سینمایی «ابد و یک روز» و «ایستاده در غبار» قطعی شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از قطعی شدن اکران دو فیلم «ابد و یک روز» و «ایستاده در غبار» همزمان با سیزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، سید سعید سرابی شنبه شب در حاشیه برگزاری سیزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد در پردیس سینما هویزه در جمع خبرنگاران در ارتباط با اکران فیلم «چهارشنبه» در این جشنواره اظهار کرد: تهیه کننده این فیلم آمادگی دو اکران آن را در سیزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد دارد اما این امر به فرصت ما برای اکران نیاز دارد چراکه در حال حاضر سه اکران در هویزه و سه اکران در آفریقا اجرایی شده است، بنابراین فرصتی برای دو اکران فیلم «چهارشنبه» باقی نمی‌ماند.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا مراسم تقدیر و تجلیل از دو هنرمند فعال سینمایی این استان به طور قطع برگزار می‌شود یا خیر؟ بیان کرد: بله چراکه این مراسم نقطه شاخص اختتامیه محسوب می‌شود و علاوه بر این برای تجلیل از چهره‌های خراسانی برگزیده در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر در تلاش هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: با توجه به قطعی شدن دو فیلم «ابد و یک روز» و «ایستاده در غبار» در سیزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد، مراسم اختتامیه همزمان با پنج‌شنبه پیش‌رو و احتمال عدم اکران فیلم برگزار می‌شود چراکه در حال حاضر سه اکران دیگر نیز به جدول این جشنواره اضافه شده است.

سرابی اضافه کرد: به تعویق افتادن مراسم اختتامیه این جشنواره را می‌توان کمبود فرصت دیگری برای اکران فیلم‌های قطعی شده مذکور عنوان کرد.