Skip to Content

مدیر جمعیت حامیان مقاومت اسلامی: شهید چمران الگوی جهاد شهید مغنیه بود

مدیر جمعیت حامیان مقاومت اسلامی خروجی صادرات انقلاب اسلامی به کشورهای مسلمان را ولایت مداری دانست و گفت: مسلمانان لبنان، سوریه و نیجریه به‌شدت نسبت به امام خمینی (ره) انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری ارادت ویژه‌ای دارند.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، زینب شریعتمدار چهارشنبه شب در سلسله نشست‌های بزم اندیشه با عنوان مبارزه خستگی‌ناپذیر مقاومت اسلامی در سالن اجتماعات موسسه جوانان آستان قدس رضوی اظهار کرد: همه شهدای ما زندگی معمولی با جهادهای متفاوت داشتند اما متاسفانه تنها بخشی از زندگی آنها روایت می‌شود که مردم به ویژه جوانان فکر می‌کنند شهدای ما متفاوت از آنها هستند.

مدیر جمعیت حامیان مقاومت اسلامی با تاکید بر اینکه باید تمام زوایای زندگی شهدا مورد بررسی و به مردم منتقل شود، بیان کرد: اگر جوانان ما شهدا را همچون خود ندانند نمی‌توانند آنها را به عنوان الگوی خود برگزینند بنابراین باید بگذاریم جوانان در زندگی خطا کنند و خود به خطایشان پی ببرند.

شریعتمدار در ارتباط با زوایای پنهان زندگی شهید جهاد مغنیه افزود: این شهید علاقمند به موسیقی، فوتبال و فیلمسازی بود و ویژگی بارز آن عدم آرامش به علت وجود احساس نیاز به مبارزه بود.

وی با اشاره به اینکه الگوی شهید جهاد مغنیه، شهید چمران بود، یادآور شد: وی در یک دانشگاه آمریکایی در بیروت تحصیل می‌کرد که به عنوان مسئول شاخه حزب‌الله در آن فعالیت می‌کرد و تیمی را مانند اردوهای جهادی ایران دور هم جمع کرده بود تا در مناطقی که لازم است فعالیت‌های جهادی انجام شود.

مدیر جمعیت حامیان مقاومت اسلامی فضای این دانشگاه را کاملا غربی دانست و خاطرنشان کرد: در شرایط امروز جوانان ما دچار بحران هویت‌ساز هستند بنابراین لازم است با شهدایی مانند شهید جهاد مغنیه بیشتر آشنا شوند تا وی را الگوی زندگی خود قرار دهند.

شریعتمدار بیان کرد: امروز حزب‌الله به محض شنیدن نام مقام معظم رهبری، صلوات می‌فرستند و هر کدام از شیعیان در کشورهای مسلمان نسبت به آرمان‌های امام خمینی(ره)، مقاومت و انقلاب؛ احساس وظیفه می‌کنند.

وی خروجی صدور انقلاب اسلامی به کشورهای مسلمان را ولایتمداری دانست و گفت: مسلمانان لبنان، سوریه و نیجریه به‌شدت نسبت به امام خمینی(ره) انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری ارادت ویژه‌ای دارند.

مدیر جمعیت حامیان مقاومت اسلامی با اشاره به اینکه وجود مقام معظم رهبری در کشور ما نعمت بزرگی است که ما قدر آن را نمی‌دانیم ادامه داد: آنهایی که معتقدند ایران امنیت دارد و هیچ علتی برای مبارزه وجود ندارد باید بدانند که مبارزه و مقاومت باید همواره در ذهن همه مردم وجود داشته باشد و اگر تلاشی نکنند به نتیجه نمی‌رسند.

شریعتمدار بیان کرد: ولایتمداری، اصرار به تشکل‌سازی و خودسازی از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های جوانان و مبارزان حزب‌الله است که می‌توان آن را از جمله اصول صادرات انقلاب اسلامی کشور ما به کشورهای دیگر عنوان کرد.

وی افزود: با وجود اینکه نیجریه کشوری ثروتمند است اما شهید شیخ زکزاکی در این کشور در عرصه جهاد و مقاومت توانست 10 میلیون شیعه را دور خود جمع کند که این امر نشان از فعالیت بسیار وی در عرصه مبارزه خستگی‌ناپذیر است.