Skip to Content

مدیر کل تعاون،کارورفاه اجتماعی/ اجرای طرح بزرگ توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار کشور ( تکاپو ) در مشهد

بزرگترین طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار کشور( تکاپو) در مشهد اجرا شده است.

به گزارش خبرنگار رخراسان رضوی، خبرگزاری صدا و سیما، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: این طرح شامل ساخت یک مجتمع 18 واحدی زعفران در شهرک صنعتی توس است که با همت بخش خصوصی اجرا شده است.

محمود احمدی افزود: فعالیت این مجتمع در زمینه بسته بندی و توزیع زعفران و گیاهان دارویی با ظرفیت بسته بندی 200 تن زعفران در سال است.

وی با بیان اینکه با راه اندازی این مجتمع واحدهای تولیدی موفق در تولید زعفران در یک جا تجمیع شده اند، گفت : دراین مجتمع بیش از 720 نفر به صورت مستقیم با هدف تولید بسته بندی های کامل برای بازارهای داخلی و خارجی راه اندازی شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نصب رایگان 30 دستگاه مدرن خشک کن زعفران در روستاهای دارای این محصول افزود: برای اولین بار در کشور 15 پایگاه جمع آوری مدرن و بهداشتی زعفران در کشور ایجاد شده است که علاوه بر تحت پوشش قرار دادن 10هزار و 800 کشاورز، موجب اتصال شبکه های روستایی به صادر کنندگان اصلی زعفران شده است.

احمدی گفت : با بازاریابی بین المللی زعفران، به دنبال افزایش صادرات غیر نفتی هستیم که نتیجه آن رشد کسب و کار و در نهایت رونق اقتصاد استان است.

'طرح تکاپو' به منظور کمک به توسعه اشتغال پایدار از سوی دولت ، تدوین شده و در آن وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مامور فراهم کردن شرایط شغل پایدار در بخش‌های مختلف شده است.