Skip to Content

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی: دستاوردهای ملی نیاز به همت و عزم ملی دارد

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی: دستاوردهای ملی نیاز به همت و عزم ملی دارد

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی تأکید کرد: دستاوردهای ملی نیاز به همت جمعی و ملی دارد.
حجت الاسلام والمسلمین نهاوندی در بازدید از خبرگزاری ایسنا منطقه خبری خراسان در سالروز تأسیس این خبرگزاری گفت: با تغییر سیاستهای سازمان صدا و سیما در دوره جدید به سمت و سوی کیفی سازی برنامه های رسانه استانی حرکت می کنیم.
وی با تبیین زوایای این مهم که امام رضا (ع) معرف اندیشه تشیع است و از سویی گفتمان امروز دنیا، گفتمان هنر و رسانه است، تصریح کرد: طرح راه اندازی شبکه ملی زیارت در راستای ترویج ملی و بین المللی فرهنگ زیارت و ارتقای معرفتی ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت از بستر اقطاب فرهنگی دنیا ارائه شد.
حجت الاسلام والمسلمین نهاوندی اذعان کرد: با توجه به تغییر سیاست ها و تاکتیک ها مجموعه اهداف شبکه ملی زیارت در قالب برنامه های صدا و سیمای استان اعم از تولیدی و تأمینی دنبال می شود. لذا چابک سازی و بهبود کیفیت برنامه ها نیازمند اختصاص اعتبار و مشارکت و همت جمعی است.
مدیر کل شبکه پایتخت معنوی ایران، بهره گیری از اندیشه نخبگان در پیشبرد اهداف نظام ، تقویت عزم ملی و ایجاد نشاط و ابتهاج معنوی را از جمله مهمترین سرفصل های اجرایی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در دوره جدید عنوان کرد و افزود: چابک سازی در حوزه های نیروی انسانی و ساختار تشکیلاتی ،توجه به غنای محتوایی برنامه ها و تعاملی کردن رسانه استانی مهمترین اقدامات سازمان در برش استانی است.
حجت الاسلام والمسلمین نهاوندی از برون سپاری تولیدات مرکز خراسان رضوی به عنوان گامی قابل اعتنا در تعاملی کردن رسانه یاد کرد و گفت: توجه به ظرفیت های بومی – محلی در تولیدات مستند نیز از اولویت های برنامه سازی است؛ از این رو برون سپاری 35 درصد تولیدات مرکز و بهره مندی از840 کارشناس حوزوی و فعالان سیاسی – اجتماعی در برنامه ها، نمونه هایی از این رویکرد است.
وی حساسیت ویژه صدا و سیمای خراسان رضوی نسبت به پوشش رسانه ای مراسم ویژه مناسبتی – مذهبی در سطح استان را یادآور شد و تأکید کرد: رسانه استانی بهره برداری کننده است؛ لذا اهتمام بخش های گوناگون دولتی و غیر دولتی در برپایی ویژه برنامه ها و خیزش های معنوی، قابل بهره برداری و انعکاس رسانه ای است.