Skip to Content

مراسم تقدیر از استادان و طلاب برتر حوزه علمیه خراسان

آیت الله واعظ طبسی: در انتخابات علم، تدبیر و ایمان را ملاک انتخاب قرار دهید

نماینده ولی فقیه در خراسان و تولیت آستان قدس رضوی گفت: افرادی را باید برای نمایندگی مجلس انتخاب کنید که از علم مدیریت، تدبیر و ایمان برخوردار باشند.

 
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آیت الله عباس واعظ طبسی دیشب در مراسم تقدیر از استادان و طلاب برتر حوزه علمیه خراسان در حرم رضوی افزود: قبل از انتخاب نامزدها، باید با افراد آگاه درباره ویژگی های آنان مشورت و درباره آنان تحقیق کرد.
 
وی حضور فعال اقشار مختلف مردم در انتخابات را خوستار شد و ادامه داد: همه باید در انتخابات شرکت کنند، چراکه این امر مایه کوری چشم دشمنان اسلام است.
 
آیت الله واعظ طبسی در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به ایجاد شبهات در دین توسط دشمنان گفت: طلاب حوزه علمیه در این باره مسئول هستند و وظیفه آنها در رفع شبهات، همانند با مسئولیتشان در برابر تعرض دشمن است.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان افزود: امروز دشمن، تعرض به افکار ملت و حرکتی برای استحاله فکری نسل جوان را آغاز کرده که نقش حوزه علمیه برای مقابله با این تهدید بسیار حایز اهمیت است و جوانان فعال حوزه بهترین افرادی هستند که می توانند با ارتقای آگاهی و اطلاعات خود در این زمینه مبارزه کنند.
 
وی با بیان اینکه خرافات در جامعه رو به افزایش است افزود: امروزه انسانها در مورد مسائل معنوی احساس کمبود می کنند و خود را منزوی و فاقد تکیه گاه می بینند در حالی که ایمان تکیه انسان را به خداوند متعال بیشتر می کند.
 
در سال تحصیلی گذشته هزار و 227 نفر از 9 هزار طلبه سطوح چهارگانه حوزه علمیه خراسان موفق به کسب معدل بالای 18شدند.
 
در پایان این مراسم از اساتید و طلاب برتر خانم و آقای حوزه علمیه خراسان در زمینه های آموزشی، پژوهشی و تبلیغی قدردانی شد.