رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

مراسم جشن شب ولادت امام رضا علیه السّلام - محتوای خبر

 

 

متن خبر

مراسم جشن شب ولادت امام رضا علیه السّلام

مراسم جشن شب ولادت امام رضا (ع)

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان رضوی ،همزمان با شب میلاد ثامن الحجج علیّ بن موسی الرّضا علیه السّلام، شهر مشهد، خیابان‌های منتهی به حرم مطهّر و بارگاه منور امام رئوف غرق در شادمانی بود.

نقاره‌های گلدسته بارگاه منور رضوی قبل از اذان مغرب و عشاء پس از آن نواخته شد و نوای ملکوتی رضا رضا در فضای شهر پیچید.

خیابانها چراغانی و آسمان شهر هم نور افشانی شد و کاروان های پیاده، هیات های مذهبی و زائران همه رو به سوی حرم مطهر رضوی بودند..

ایستگاه های صلواتی در خیابانها به ویژه اطراف حرم رضوی فعال بود و با پخش شیرینی ، شربت و شکلات ولادت خجسته امام رضا علیه السّلام را به یکدیگر شادباش می گفتند.

نماز جماعت مغرب و عشا در بارگاه منور رضوی نیز با امامت مرجع عالیقدر شیعه، حضرت آیت الله نوری همدانی با حضور پرشور زائران و مجاوران اقامه شد، جمعیت نمازگزار تا ورودی های حرم نیزحضور داشتند

مراسم جشن شب میلاد امام رضا علیه السّلام با عنوان شکوه ضوان نیز با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین رئیسی تولیت آستان قدس رضوی و مداحی و مولودی خوانی ذاکران و مداحان اهل بیت عصمت و طهارت علیه السّلام و سود خوانی گروهی از جوانان برگزار شد.

تولیت آستان قدس رضوی در بخشی از سخنانش تاکید کرد : امروز حوزه های علمیه، دانشگاه ها، اهل تحقیق و پژوهش بدانند که در محضر عالم آل محمّد صلّی الله علیه و آله و سلّم وظیفه سنگینی برعهده دارند و باید تلاش کنند جامعه معاصر با سیره و کلمات رضوی آشنا شوند.

مراسم باشکوه گلباران حرم رضوی با حضور خادمان و زائران حریم رضوی نیز عصر دیروز با اجتماع در عرصه میدان شهدا و حرکت به سمت حرم با مراسم مداحی و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها برگزارشد .

در این مراسم ارادتمندان حضرت رضا علی السّلام با در دست داشتن شاخه های گل حرکت خود را از میدان شهدای مشهد به سوی حرم مطهر رضوی آغاز کردند .

در میانه راه خدام و خدمتیاران بارگاه حضرت علی بن موسی الرضا علیهما السّلام نیز به صورت یکپارچه از مقابل سازمان مرکزی آستان قدس رضوی، به جمع مردم پیوستند و پیشاپیش مردم با پرچم های سبز رنگ برای عرض تبریک و شادباش به سوی حرم مطهر رضوی حرکت کردند.

هنگام ورود جمعیت به حرم رضوی با اهدای شاخه‌های گل به بارگاه رضوی، زائران ارادت خود را به حضرت علیّ ابن موسی الرّضا علیهما السّلام ابراز کردند.

مراسم جشن شب ولادت امام رضا (ع)