رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

مراسم سالروز میلاد امام رضا(ع) در حرم رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

مراسم سالروز میلاد امام رضا(ع) در حرم رضوی

بارگاه حضرت شمس الشموس علی بن موسی الرضا (ع) درگه نومیدی نیست.

 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، تولیت آستان قدس رضوی امروز همزمان با سالروز میلاد امام رضا (ع) در جمعمراسم سالروز میلاد امام رضا(ع) در حرم رضوی با شکوه زائران در صحن جامع رضوی با تبریک این روز بزرگ گفت: ائمه معصومین (ع) از همه فضائل اخلاقی برخوردار و در این میان امام رضا (ع) به رأفت و مهربانی شهره بودند.

 حجت الاسلام  والمسلمین احمد مروی افزود: رأفت امام رضا (ع) فقط معطوف به دنیا نیست، بلکه در روز قیامت نیز این امام رئوف (ع) دستگیر مردم خواهند بود.

وی افزود: هیچکس از درگاه این امام رئوف و مهربان ناامید برنخواهد گشت و بارگاه حضرت شمس الشموس علی بن موسی الرضا (ع) درگه نومیدی نیست.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: رأفت امام رضا (ع) شامل کسانی می‌شود که در دل و زندگی آنان رأفت خدا متجلی است آن حضرت در برابر نیازمندان، مظلومان و مؤمنان نهایت مهربانی را داشته اند از این رو  باید با تاسی به امام رضا (ع) با دیگر بندگان خدا مهربان باشیم، از فقرا و نیازمندان به میزان توان دستگیری کنیم و  در مسائل سیاسی و اجتماعی ضد ظالمان، مستکبران و طاغوت‌های زمان عمل کنیم.

مراسم جشن سالروز ولادت باسعادت حضرت امام رضا (ع) امروز همزمان با 11 ذیقعده در دو بخش با حضور پرشور زائران و مجاوران و مسئولان در حرم مطهر رضوی برگزار شد

اولین بخش از برنامه های روز میلاد حضرت رضا (ع) با عنوان "آئین شکرانه خدمت" از باب الجواد (ع) تا صحن آزادی و بخش دوم برنامه ها از ساعت 10 صبح در رواق امام خمینی (ره) با حضور زائران و مجاوران برگزار شد. در این مراسم ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در مدح و ثنای امام رضا (ع) به شعرخوانی و مولودی خوانی پرداختند.

خادمان بارگاه منور رضوی نیز در همه ورودی های حرم حضور دارند و با روی گشاده از زائران و مجاوران پذیرایی می کنند.

 مراسم شام میلاد امام رضا (ع) نیز امشب در حرم رضوی برگزار می شود.