رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

مراسم عمامه گذاری و شروع سال تحصیلی طلاب - محتوای خبر

 

 

متن خبر

مراسم عمامه گذاری و شروع سال تحصیلی طلاب

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، آیت الله علیرضا اعرافی امروز درمراسم عمامه گذاری و شروع سال تحصیلی طلاب حوزه مراسم عمامه گذاری و شروع سال تحصیلی طلاب حوزه علمیه جامعه المصطفی العالمیه مشهد امروزعلمیه جامعه المصطفی العالمیه مشهد در سالن اجتماعات این نهاد افزود: تاریخ زندگی امام رضا علیه السّلام الهام بخش بحث و گفتگوی عالمانه با همه ادیان فرق، مذاهب و حضور عالمانه در عرصه تعامل با دنیا است.

او گفت: هوشمندی و حکمت در اتخاذ راهبرد درست در برابر دشمنان و ایستادگی و مقاومت در برابر هجمه های آنان از دیگر مواردی است که در زندگی امام رضا علیه السّلام وجود دارد.

مدیر حوزه های علمیه کشور با بیان اینکه شرایط جهان اسلام پیچیده و حساس است و جهان تشنه شنیدن حق و حقیقت است افزود: هم اکنون زمینه نشر و اشاعه معارف الهی وجود دارد و مخاطب ما نیز همه جمعیت زمین و نسلهای آینده است.

آیت الله اعرافی گفت: جامعه المصطفی در کنار اشاعه اندیشه های ناب اسلامی و شیعی، کار فرامذهبی با نگاه تقریبی و تعاملی دارد و طلاب را پرورش می دهد و با تلاش، نظم، انضباط، عشق به کار، دانش، برنامه ریزی دقیق، ارتباط با بزرگان و استادان ممتاز کارها را پیش می برد.

در این مراسم23 نفر از طلاب جامعه المصطفی از10 ملیت مختلف  ملبس به لباس روحانیت شدند.