رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

مراسم پرفیض احیای شب 21 ماه مبارک رمضان در حرم مطهر رضوی به روایت تصویر - محتوای خبر

 

 

متن خبر

مراسم پرفیض احیای شب 21 ماه مبارک رمضان در حرم مطهر رضوی به روایت تصویر

مراسم پرفیض احیای شب 21 ماه مبارک رمضان در حرم مطهر رضوی به روایت تصویر

مراسم احیاء شب بیست و یکم ماه رمضان همزمان با شب شهادت مولی الموحدین حضرت علی (ع) با حضور جمع گسترده زائر و مجاور سوگوار و شب زنده‎داردر حرم رضوی برگزار شد.

در این مراسم جمع بی شماری عاشق که از اقصی نقاط کشور حتی ساعاتی قبل از اذان مغرب در حرم مطهر رضوی حضور یافته بودند، تا گلبانگ "بک یا الله" را در این صحن و سرای ملکوتی سردهند و با توسل به قرآن و اهل بیت (ع)، بهترین تقدیر را برای خود طلب کنند.

اوج زیبایی، بندگی، شکوه و ولایتمداری مراسم احیای شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان در حرم امام رضا(ع) متجلی شده بود؛ همه زائران درحالت قرآن به سر از نهان دل ندای "الهی العفو" سر دادند، دست‎هاشان رو به آسمان، اشکهاشان از دیده شان جاری و نگاههاشان  به گنبد طلایی انیس و النفوس بود.

هزاران زائر در این بارگاه قدسی يك صدا ندای "العفو، العفو" و "سُبْحانَكَ يا لا اِلهَ اِلاّ اَنْتَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ خَلِّصْنا مِنَ النّارِ يا رَبِّ"  را زمزمه و  با معبود  خود عاشقانه راز و نیاز كردند.

در این شب عزیز زائران رضوی عارفانه به درگاه رب کریم استغاثه و در حرم غریب الغربا برای تعجیل در فرج امام غائب دعا کردند.

حضور شب زنده داران سوگوار در  صحن و سرای رضوی پرشور و عاشقانه بود؛  به گونه ای که در همان ساعات اولیه شب، حرم رضوی مملو از جمعیت شد و حتی برخی از افراد در بست‎های ورودی حرم نشسته بودند و با خدای خود مناجات می‎كردند.

 

حضور جوانان و نوجوانان نيز در دومین شب قدر در كنار مضجع ملكوتی هشتمین اختر تابناك امامت و ولایت قابل تامل بود.

 

عکاس: محسن رحیمی عنبران