Skip to Content

مرمت و بازسازی ۱۰۰ مسجد در حاشیه شهر مشهد

فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: مرمت و بازسازی ۱۰۰ مسجد در حاشیه شهر مشهد با مشارکت مردم و به صورت مشترک با همکاری شهرداری، سپاه و شورای شهر صورت گرفته است.


به گزارش خبرنگار مهر، سردار غلامرضا احمدی، صبح پنچشنبه در مراسم افتتاح ۱۰۰ مسجد بازسازی و مرمت شده در حاشیه شهر مشهد در محل مجتمع امام خمینی(ره) اظهار کرد: برای اجرای طرح بازسازی و مرمت مساجد، ۵۰۰ میلیون تومان از سوی شهرداری، یک میلیارد تومان از محل منابع محرومیت زدایی مناطق و از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ۲ میلیارد تومان هم از محل مشارکت شهروندان اختصاص یافته و 500 میلیون تومان دیگر هم توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای بازسازی و مرمت ۵۰ مسجد در حاشیه شهر مشهد اختصاص یافته و عملیات اجرایی آن طی ماه های آینده انجام می گیرد.

وی ادامه داد: پایتخت معنوی دارای یک میلیون حاشیه نشینی است و بخشی از این پدیده ناشی از وقایع بین المللی و بخشی نیز ناشی از خشکسالی های پی در پی است  و به همین دلیل دغدغه رشد حاشیه نشینی در کلانشهر مشهد در دستور کار سپاه قرار گرفت.

 فرمانده سپاه امام رضا(ع) با بیان اینکه  با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد، نزدیک به ۱۰۰ قطعه زمین برای تامین نیازهای سازمانی، مسکونی، ورزشی و رفاهی سپاه امام رضا(ع)، تحویل شده، عنوان کرد: از این میزان کلنگ احداث ۲۰ قطعه آن به زمین شده است.

سردار احمدی از آغاز فعالیت گشت های بسیج در سطح شهر مشهد خبر داد و تاکید کرد: از هفته آینده هزاران گشت اطلاعاتی امنیتی بسیج در سطح کلانشهر مشهد فعالیت خواهند کرد و اقدامات و هماهنگی لازم برای فعال شدن این گشت ها با دستگاه قضایی انجام گرفته است.

 به گفته وی در حال حاضر شاهد افزایش ۲۰ درصدی شاخص های امنیت در حاشیه شهر مشهد هستیم.

 

 

Authors: خبرگزاری مــهر