Skip to Content

مسابقات بین‌المللی قرآن با حضور 70 کشور در تهران

حمیدرضا کفاش : مسابقات بین‌المللی قرآن ، امسال با حضور 70کشور در تهران برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی خبرگزاری صداوسیما معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش‌وپرورش در افتتاحیه مسابقات قرآن،برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن امسال با حضور 70کشور در تهرانعترت و نماز فرهنگیان سراسر کشور در مشهدافزود: مسابقات بین‌المللی قرآن امسال با حضور 70 کشور در تهران برگزار می‌شود که چهره‌های برجسته قرآنی در این مسابقات به دنیا معرفی می‌شود.

حمیدرضا کفاش همچنین افزود: حضور چهره‌های برجسته و مطرح کشوری و بین‌المللی در حوزه قرآن، نماز و عترت بر خواسته از مدارس است پس امروز بها دادن به این گروه از دانش‌آموزان تامین سرمایه‌های آینده خواهد بود.

او گفت: با توجه به توصیه‌های رهبر معظم انقلاب در احیای فعالیت‌ها و توانمندی‌های قرآن حرکت بسیار ارزشمندی در این حوزه اتفاق افتاده است.

او گفت: در اداره کل نماز قرآن و عترت برنامه پنج‌ساله طرح‌ریزی‌ شده است که موجب انسجام و نظم‌بخشی و پیشرفت برنامه‌های قرآنی خواهد بود.

معاون وزیر افزود: حفظ موضوعی قرآن کریم از اقدامات مؤثر آموزش‌وپرورش در حوزه قرآنی است که این اقدام برای اولین بار برای دانش آموزان خراسان رضوی انجام‌ شد.

کفاش گفت: ایجاد 650 دارالقرآن در خراسان رضوی و ارتقای آن به هزارو 400 دارالقرآن خبر خوشحال‌کننده‌ای از طرف آموزش‌وپرورش برای جامعه قرآنی است.

او همچنین با اشاره به اجرای طرح مبین از طرح‌های حوزه قرآن، عترت و نماز افزود: حضور هشت هزار از دبیران دوره متوسطه در این طرح برای آموزش با همکاری ستاد اقامه نماز اقدام بسیار خوبی بود که در آینده باید ادامه پیدا کند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش‌وپرورش همچنین گفت: مجله تربیت قرآنی برای بهره‌مندی معلمان قرآن در سال آینده در اختیار معلمان و مدارس قرار می‌گیرد؛ در حوزه احکام و نهج‌البلاغه هم 50عنوان کتاب را با کمک استادان و اندیشمندان تدوین و به‌عنوان بسته آموزشی در سطح مدارس توزیع خواهد شد.

کفاش برای برگزاری باشکوه‌تر جشن تکلیف دانش آموزان توصیه کرد و گفت: برگزاری جشن‌ تکلیف باشکوه برای دانش آموزان برای آنان پراهمیت خواهد بود.

او همچنین با اشاره به جذب و به‌کارگیری ائمه جماعت در مدارس تصریح کرد: بر اساس تفاهماتی که با سازمان تبلیغات در به‌کارگیری ائمه جماعت در مدارس شده است مشکلی در این زمینه برای مدارس در سال تحصیلی جدید وجود نخواهد داشت.

کفاش همچنین با اشاره به برگزاری اولین مسابقات قرآن و عترت فرهنگیان افزود: جمعی که در این مسابقات حضور یافته اند به طور قطع در آینده به‌عنوان کارشناس، مؤلف کتب قرآنی و به‌عنوان مخزن گران‌بهایی در این حوزه خواهند بود.

اولین مسابقات قرآن و عترت فرهنگیان از دیروز با حضور 260 نفر از فرهنگیان منتخب در دو گروه آقایان و خانم ها در مشهد آغاز شده است و تا چهارم شهریور ارامه دارد.

حفظ ، قرائت ، نهج البلاغه و روش تدریس احکام از رشته های این مسابقه است.

این مسابقات در گروه آقایان در حرم رضوی برگزار و در پایان از 5 نفر برترهر رشته تجلیل می شود.

با اعلام معاون وزیر آموزش‌وپرورش به 5 نفر اول هر رشته در هر گروه در مجموع 40 نفر اول مسابقات زیارت حرم امام حسین (ع) اهدا می شود.