Skip to Content

مستند « یوسف قرآنی ایران »کاری از سیمای مرکز خراسان رضوی با موضوع قاری مرحوم بین المللی کشور

مستند « یوسف قرآنی ایران » که بخش هایی از زندگی و موفقیت بین المللی مرحوم حاج محسن حسنی کارگر در مسابقات بین المللی قرآن در مالزی را به تصویر می کشد در صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی تولید و آماده پخش است.

این مستند 34 دقیقه ای با هدف گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم، که در مسابقات بین المللی قرآن مالزی رتبه برتر رشته قرائت کسب کرد و در فاجعه منا جان به جان آفرین تسلیم کرد تهیه شده است.

مستند « یوسف قرآنی ایران » در چهلمین روز درگذشت وی چهارشنبه ساعت 22  از سیمای مرکز خراسان رضوی پخش می شود.

به گفته حسین قاسمی، تهیه کننده، کارگردان و نویسنده این مستند، مرحوم حاجی حسنی کارگر از سه سالگی با قرآن و مفاهیم آن آشنا شد و تلاش ایشان تا رسیدن به جایگاهی بین المللی در رشته قرائت در قالب استنارات تصویری تهیه شده است.

وی گفت: ایده ساخت این مستند پس از برگشت از مسابقات مالزی و عزیمت ایشان به حج با هماهنگی سیمای مرکز خراسان رضوی کلید خورد و قرار بود پس از بازگشت مرحوم ادامه یابد که این کار با وقوع حادثه منا و عروج ملکوتی ایشان به حضرت حق به اتمام رسید.

عوامل دست اندر کار تهیه مستند « یوسف قرآنی ایران » عبارتند از: تصویربرداران: محمد قربانی، جلال شبانی و هادی حلوی، نور پرداز: جلال شبانی؛ صدابردار: واعظ میر؛ تدوین: مصطفی مسگری و با اجرای هادی افشار صفوی

گفتنی است حسین قاسمی متولد 1356 و فارق التحصیل رشته کارگردانی سینما است. وی از سال 74 وارد عرصه تصویر برداری و ساخت مستند شد. در کارنامه فعالیت وی ساخت مستنداتی چون « دار القرآن چهارده معصوم (ع) » و « آسیب پذیر طوس » به چشم می خورد.  جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
با سلام و تشکر از تمامی عوامل و دست اندرکاران ساخت... فاظمه خ ۱۳۹۴/۰۸/۲۰ ۲۳:۳۶

فاظمه خ
با سلام و تشکر از تمامی عوامل و دست اندرکاران ساخت این مستند
قطع به یقین این قاری والامقام بین المللی سعادتمند شد.از خداوند منان برای همه بازماندگان درخواست صبر جمیل دارم.
اگر که ممکن است درخواست دارم این مستند زیبا و تاثیرگذار را لطفا برای دانلود هم روی سایت قرار دهید.
باتشکر.
+3 (3 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۸/۲۰ ۲۳:۳۶