سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

مستند دو مادر - تولیدات تلویزیون

 

 

برنامه های تلویزیون

مستند دو مادر

داستان تلاشگر خستگی ناپذیر زنان روستایی که بخش عظیمى از آنها درگیر بخش کشاورزى مى‏باشند همواره محور اصلی چرخ تولید و سازندگی روستا هستند .ارزش کار زنان در روستاها نه تنها از کار خدماتی مردان کم‌تر نیست، بلکه در بسیاری از موارد بیش‌تر است، زیرا انجام کار کشاورزی و دام‌پروری وابسته به آماده شدن شرایط زندگی به دست زنان روستایی است. کار این زنان مشکل‌‌تر از کارهای خدماتی زن شهری است. در کارهای خدماتی زن شهری (چه در خانه و چه در خارج آن) در مقایسه با زنان روستایی از وسایلی استفاده می‌کنند که زحمت کار آن‌ها را کم‌تر می‌سازد.

زنان، در این جوامع مسئول تولید همه یا قسمت اعظم مواد غذایى براى مصارف خانوادگى خود هستند. به علاوه آنان به کارهاى زنانه‏اى همچون کشت گیاهان، غرس نهال، درو، وجین علف‏هاى هرز، برداشت محصول، هرس درختان، کوبیدن خرمن، پاک کردن و اندازه‏گیرى محصول، دادن علوفه و مراقبت از حیوانات نیز مى‏پردازند.

مجموعه مستند دو مادر تلاش می کند چند نمونه از  زنانی که در روستاها مانده و با تلاش و همت، شایستگی خود را نشان داده و اطرافیان خود را هم از تلاش خستگی ناپذیر خود بهره مند ساخته اند، معرفی کند.

دو مادر نام مجموعه ای مستند به کارگردانی و تهیه کنندگی جواد تقوی که با هدف توانمند سازی و هویت بخشی به بانوان روستایی تولید شده است.

Loading the player...
سال تولید: 1397
عوامل تولید:

نویسنده طراح و تدوین: جواد تقوی

تصویربرداران: مصطفی موسوی و جواد تقوی
صدابردار و صداگذار: حسین شهسوارپور
پژوهشگران: جواد تقوی و سمیه خاتمی
آهنگساز: علی شاهینی
 
نویسنده طراح و تدوین: جواد تقوی
تصویربرداران: مصطفی موسوی و جواد تقوی
صدابردار و صداگذار: حسین شهسوارپور
پژوهشگران: جواد تقوی و سمیه خاتمی
آهنگساز: علی شاهینی
 


پربازدیدترین های تلویزیون

جدیدترین تولیدات تلویزیون