رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

مشهد، میزبان دهمین اجلاس بزرگداشت غدیر - محتوای خبر

 

 

متن خبر

مشهد، میزبان دهمین اجلاس بزرگداشت غدیر

نشست خبری دهمین اجلاس بزرگداشت غدیر امروزدر مشهد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، استاد حوزه علمیه خراسان در نشست خبری این اجلاس گفت: تنها مکتبی که می‌تواند پاسخگوی برگزاری اجلاس بزرگداشت غدیر در مشهدهمه نیازها از جمله اعتقادی، اخلاقی، اجتماعی، دنیوی و اخروی باشد، مکتب وحی و حقیقت این مکتب، اهل بیت علیهم السّلام است و حفاظت این مکتب با شخصیت‌هایی است که پیامبر صلّی الله علیه و آله و سلّم ابلاغ کرده‌اند

آیت الله سید جعفر سیدان افزود: اولین شخصیت در این مکتب که پیامبر گرامی اسلام اعلام کردند وجود مقدس امیر المومنین علیّ علیه السّلام است که پیامبر از جانشین خود تا آخرین خاتم اوصیاء حضرت مهدی(عج) برای جوامع، معرفی کردند.

این استاد برجسته حوزه علمیه گفت:  برگزاری اجلاسهایی چون غدیر با هدف رشد جامعه و حرکت در مسیر خیر و سعادت ارزش‌های اسلامی و در حقیقت حفاظت ازمکتبی بی نظیر است و باید باشکوه‌تر و پربارتر برگزار شود تا حقیقت ارزنده و نقش سعادت بر جوامع انسانی را نشان دهد.

دبیر علمی این اجلاس نیز درنشست خبری گفت: اجلاس سالانه غدیر با رویکردی علمی و با توجه به ابعاد تحقیقاتی و علمی در حوزه غدیرشناسی هرساله برگزار می شود .

دکتر هادی وکیلی افزود: قرآن و غدیر، گستره و دامنه آموزه های غدیر، بیعت و نقش مردم در تثبیت مساله غدیر، واکاوی غدیر در کلام امام رضا علیه السّلام همراهی قرآن و حجت معصوم در جدایی ناپذیری آن دو از هم ، آیین های بزرگداشت غدیر از سده های گذشته از جغرافیای قدیم تاکنون و آیین های غدیر و نقاط قوت و ضعف آن از محورهای دهمین اجلاس سالانه غدیر است.

دبیر علمی اجلاس غدیر افزود: دهمین اجلاس سالانه بزرگداشت غدیر 15 تا 19 شهریور در هتل الغدیر مشهد برگزار می شود و برای نخستین بار

 به طور همزمان اجلاس غدیر دردو شهرستان تایباد و سرخس نیز باحضور متخصصان برگزار می‌شود.

او افزود: برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی، برپایی نمایشگاه غدیر و دعوت از شاعران آیینی از دیگر برنامه‌های این اجلاس خواهد بود.