Skip to Content

مشهد؛ صندلی‌های بدون دانشجوی دانشگاه آزاد واحد مشهد

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد از صندلی های خالی و بدون دانشجوی دانشگاه آزاد این شهردر سال تحصیلی جاری خبرداد.

صندلی های بدون دانشجوی دانشگاه آزاد واحد مشهدبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، دکتر رضا اشرف زاده گفت: سال تحصیلی جاری تعداد صندلی های خالی این واحد دانشگاهی حدود پنج هزار و 500 صندلی است که دانشجویی برای تحصیل در آن ثبت نام نکرده است.

وی افزود: هم اکنون 31 هزار دانشجو در مشهد که بزرگترین واحد دانشگاه آزاد اسلامی در خراسان رضوی و از بزرگترین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در شرق کشور است مشغول به تحصیل هستند.

اشرف زاده ادامه داد: این دانشجویان در هشت دانشکده، 33 گروه آموزشی و دو مجتمع آموزشی دانشگاه آزاد واحد مشهد تحصیل می کنند.

معاون دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد گفت: این مرکز از نخستین واحدهای دانشگاهی آزاد اسلامی است که آذر ماه سال 1361 تاسیس شد و با 167 دانشجو در سه رشته مهر ماه 1362 حرکت علمی خود را آغاز کرد.

وی افزود: این دانشگاه از تیر ماه 1379 از لحاظ رتبه به دانشگاه جامع ارتقا یافته و در دومین مجمع عمومی اتحادیه بین المللی دانشگاههای جهان اسلام در کوالالامپور که فروردین 1380 برگزار شد به عنوان عضو آن اتحادیه پذیرفته شده است.