رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

مشهد ؛ میزبان بیست و هفتمین دوره اجلاسیه سراسری نماز - محتوای خبر

 

 

متن خبر

مشهد ؛ میزبان بیست و هفتمین دوره اجلاسیه سراسری نماز

بیست و هفتمین دوره اجلاسیه سراسری نماز به میزبانی مشهد برگزار خواهد شد.

مشهد ؛ میزبان بیست و هفتمین دوره اجلاسیه سراسری نماز

بیست و هفتمین دوره اجلاسیه سراسری نماز به میزبانی مشهد برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان رضوی، رئیس ستاد اقامه نماز استان در نشستی با مدیر کل صدا وسیمای خراسان رضوی که با حضور معاون امور قرآنی اداره کل ارشاد، مسئول ستاد اقامه نماز شهرداری مشهد و معاونین صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی تشکیل شد از برگزاری بیست و هفتمین دوره اجلاسیه سراسری نماز در مشهد خبر داد.

حجت الاسلام امرالله سبحانی نیا رئیس ستاد اقامه نماز خراسان رضوی در حاشیه رونمائی از پوستر ساجدان عاشق در صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی گفت: مسابقه رادیوئی ساجدان عاشورا با موضوع آشنائی با سیره شهدای کربلا با همکاری شهردای، صدا و سیما، تبلیغات اسلامی، ستاد اقامه نماز، اوقاف و امور خیریه و فرهنگ و ارشاد در حال برگزاری است.
سبحانی نیا افزود: مسابقه کتابخوانی از کتاب دعوت با هدف توانمند سازی خانواده ها نسبت به شیوه های دعوت فرزندان به نماز و بیست و هفتمین اجلاسیه سراسری نماز با موضوع شیوه های دعوت به نماز از مهمترین برنامه های این ستاد است.
وی گفت: در شش ماه نخست امسال 50 هزار دانش آموز از سراسر کشور برای زیارت وارد مشهد شدند و برای هر 1100 نفر یک روحانی برای تبیین جایگاه نماز در نظر گرفته شده است و درصدد هماهنگی با آستان قدس رضوی برای پذیرش 50 هزار دانش آموز متوسطه تا پایان سال هستیم.
محسن نصرپور مدیر کل صدا و سیما خراسان رضوی هم در این نشست با بیان اینکه در شش ماه نخست امسال 12 هزار دقیقه در رادیو، 12 هزار و 621 دقیقه در سیما و 152 دقیقه در خبر برنامه و گزارش تولید شده است گفت: پارسال 20 هزار و 829 دقیقه برنامه رادیوئی، 25 هزار و 205 دقیقه برنامه تلویزیونی و 385 دقیقه گزارشهای خبری از این مرکز تولید و پخش شد.
وی با اشاره به نقش نماز در زندگی افراد گفت: رسانه ملی تا کنون نقش مهمی در زمینه نماز و قرآن ایفاء کرده است که نمونه آن تولید و پخش جمع خوانی قرآن در حرم مطهر رضوی، مراسم بزرگ اربعین، اقامه نماز تاسوعا و عاشورا است.
در این مراسم ضمن تجلیل از آقای احسان فکور خبرنگار صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی برای تولید گزارش خبری در حوزه نماز از پوستر مسابقه بزرگ رادیوئی ساجدان عاشق رونمایی شد.