رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

مشهد الرّضا در سالروز میلاد امام هادی علیه السّلام غرق نورو سرور - محتوای خبر

 

 

متن خبر

مشهد الرّضا در سالروز میلاد امام هادی علیه السّلام غرق نورو سرور

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، حرم ملکوتی رضوی چراغانی و مملو از حضور زائران بی شماری است که در میلادمشهد الرضادر سالروز میلاد امام هادی(ع) غرق نورو سرور مبارک دهمین ستاره درخشان آسمان ولایت و امامت ، امام علی النقی علیه السّلام جرعه نوش سقاخانه عاشقی شده اند و در صحن و سرای مهربانی نماز عشق می خوانند و از امام رئوف حاجات خود را طلب می کنند .

بوی عود و عنبر در همه صحن ها و رواق ها پیچیده و نقاره خانه هم ولادتی مبارک را بشارت می دهند .

به همین مناسبت امروز ویژه برنامه هایی در حرم رضوی برگزار می شود .

معاون تبلیغات آستان قدس رضوی گفت: ویزه برنامه سالروز ولادت امام هادی علیه السّلام روز از ساعت 11 تا 13و 30 دقیقه در رواق امام خمینی برگزار می شود و مدیحه‌سرایی مداحان و ذاکران اهل بیت علیهم السّلام و مولودی خوانی، سخنرانی، بیان احکام، قرائت ادعیه و اقامه نماز جماعت از برنامه‌های این مراسم است.

حجت الاسلام سید جلال حسینی افزود: امروز در دیگر اماکن حرم مطهر نیز ویژه برنامههایی چون حلقه های معرفت، پایگاه آداب زیارت و دین نشاط زندگی برگزار می شود.

مراسم جشن شب میلاد دهمین پیشوای شیعیان حضرت امام علیّ النقیّ علیه السّلام نیز دیشب با حضور گسترده زائران در حرم رضوی برگزار شد.

این مراسم از ساعت 18 تا 21 در صحن جامع رضوی حرم برگزار  شد.

سخنرانی ،مداحی مدیحه سرایان و ذاکران اهل بیت علیهم السّلام ،اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء ،قرائت زیارت پرفیض امین الله و اجرای تواشیح و همخوانی گروه ولایت از برنامه های این مراسم با شکوه بود.

در این ویژه برنامه حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سعدی به بیان موضوع فعالیتهای امام هادی علیه السّلام پرداخت و گفت: امام هادی در 8 سالگی به امامت رسیدند و در مدت امامت خود با توجه به پراکندگی شیعیان در مناطق مختلف و وجود شبهات و انحرافات، نیروهایی را که استعدادهای لازم داشتند شناسایی و آنان را برای پیش برد اهداف اسلامی تربیت می کردند.