رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۸

مشهد الرضا سراسر نورو سرور - محتوای خبر

 

 

متن خبر

مشهد الرضا سراسر نورو سرور

در آستانه عید ولایت و امامت مشهد الرضا سراسر نورو سرور است.

 

در آستانه عید ولایت و امامت مشهد الرضا سراسر نورو سرور

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، حرم ملائک نشین رضوی نور باران و مملواز جمعیت بی شمار زائرانی است که به شکرانه عید بزرگ غدیر و شکرگزاری از اتمام ولایت و اکمال دین در این صحن و سرای ملکوتی حضور یافته اند و با درود و صلوات بر پیامبر خدا و اهل بیتش(ع) این عید بزرگ را به ساحت ملکوتی هشتمین حجت خدا  تبریک می گویند و از محضر با کرامتش حاجاتشان را عیدی می گیرند.

زائران رضوی در پیوند خجسته "نبوت" و "امامت" و  هنگامه اعلام ولایت امیرمؤمنان علی (ع) در صحن و سرای رضوی مسرور و شادمانند و این عید بزرگ را به دیگر مومنان خدا تهنیت و شادباش می گویند.

‎به همین مناسبت امروز ویژه برنامه هایی در حرم رضوی برگزار می شود.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: ویژه‌برنامه‌های عید غدیر با حضور عموم زائران از امشب در حرم ملائک پاسبان رضوی آغاز می‏‌شود.

حجت الاسلام حسین شریعتی‌نژادافزود: این ویژه برنامه امشب بعد از نماز مغرب و عشاء با سخنرانی حجت‌الاسلام سیدحسین حسینی‌قمی و مداحی ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در صحن جامع رضوی برگزار می شود.

وی گفت: ویژه برنامه جشنی هم فردا همزمان با روز عید غدیر، از ساعت 10 تا 12 با حضور مسئولان کشوری و لشکری، خادمان امام هشتم(ع) و همچنین زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا رجایی‌خراسانی در رواق امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی افزود: مدیحه‌سرایی، مولودی‌خوانی، اجرای تواشیح و شعرخوانی از دیگر برنامه های این مراسم و حلقه معرفت، تبلیغ چهره به چهره، پرسمان دینی، مسابقه و جشن ویژه کودکان از برنامه های تدارک دیده شده در دیگر صحن‌ها و رواقهاست.

حجت الاسلام حسین شریعتی‌نژادافزود: برنامه‌های شام عید غدیر نیز از قبل نماز مغرب و عشاء آغاز خواهد شد و تا ساعت دو شب ادامه دارد؛ در این برنامه حجت الاسلام و المسلمین سیدحسین حسینی‌قمی سخنرانی و سیدمهدی میرداماد دعای توسل را قرائت می‌کند.

وی افزود: طبق سنت هرسال در صبح روز عید غدیر در رواق امام خمینی(ره) با حضور پرشور زائران دعای ندبه قرائت می‌شود.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: مدیحه‌سرایی و مولودی‌خوانی در دارالمرحمه، کوثر و غدیر نیز بخشی از ویژه برنامه های عیدغدیر برای زائران غیر ایرانی است.‎