رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

مشهد الرّضا شادمان از میلاد مولی الموحدین امیرالمومنین علی علیهما السّلام - محتوای خبر

 

 

متن خبر

مشهد الرّضا شادمان از میلاد مولی الموحدین امیرالمومنین علی علیهما السّلام

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز خراسان رضوی، آستان مقدس رضوی در شب میلاد اسوه عدالت، گوهر رخشان هدایت و نور پر فروغ آسمان امامت چراغانی و مملو از حضور بیشمار عاشقان ولایت شد. به همین مناسبت مراسم ویژه ای در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

به مناسبت ولادت مولای متقیان امیرمومنان علی علیه السّلام مراسم جشنی با حضور زائران و مجاوران بارگاه منور ثامن الائمه علیه السّلام در رواق امام خمینی رحمت الله علیه حرم رضوی برگزار شد.
ویژه برنامه های میلاد با سعادت مولای متقیان امیرمومنان علیه السّلام از یکشنبه آغاز شد و تا بیست و سوم این ماه ادامه دارد.
همزمان با شب ولادت حضرت علی علیه السّلام، ویژه برنامه جشنی از ساعت ۲۰ تا ۲۲ در رواق امام خمینی رحمت الله علیه تدارک دیده شد که در آن حجت الاسلام حسینی قمی به ایراد سخنرانی و مداحان و ذاکران  خاندان عصمت و طهارت به مدیحه سرایی و شعرخوانی پرداختند.
حرم مطهر رضوی در ایام ولادت امام اول شیعیان مملو از مسلمانان و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت علیه السّلام از ملیت‌های مختلف شد که با حضور پرشور خود این روز بزرگ را جشن گرفتند، اهمزمان با سیزدهم رجب المرجب، سالروز میلاد فرخنده مولود کعبه حضرت علی علیه السّلام جشن باشکوهی از ساعت ۱۰ تا ۱۲ برگزار شد.