رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

مشهد الرّضا علیه السّلام در سالروز میلاد منجی عالم بشریت عجّل الله تعالی ظهوره و فرجه الشّریف، غرق در شادمانی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

مشهد الرّضا علیه السّلام در سالروز میلاد منجی عالم بشریت عجّل الله تعالی ظهوره و فرجه الشّریف، غرق در شادمانی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، خیابان‌های مشهد آذین بندی شده است و مراسم جشن و لادت در نقاط مختلف مشهد الرضا غرق در شادمانی در روز میلاد منجی عالم بشریتشهر برپاست و مردم با پخش نقل و شیرینی این عید بزرگ را به یکدیگر تبریک می‌گویند.

حال و هوای صحن و سرای رضوی وصف ناپذیر است همه صحن‌ها، رواق‌ها و بست‌های حرم مطهر رضوی مملو از دوستداران و دلباختگان ولایت است که برای عرض تبریک این عید به محضر مولایشان آمده‌اند.

به همین مناسبت برنامه هایی در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

همزمان با سالروز ولادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی عجّل الله ظهوره و فرجه الشّریف مراسم جشنی از ساعت 9 و سی دقیقه تا 11 با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین دکتر سعیدی و سرودخوانی مداحان و ذاکران برگزار شد و در ادامه نیز برنامه عبادی‌ ـ سیاسی نماز جمعه برگزار شد.

از دیگر برنامه‌های باشکوه این عید فرخنده برگزاری محافل قرآنی و اجرای شعرخوانی و تواشیح توسط گروه همخوانی سیرة‌ا لنّبی صلّی الله علیه و آله و سلّم، فدک‌ الزّهراء سلام الله علیها، نور الرّضا علیه السّلام و ثامن الحجج علیه السّلام بود.