رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

مشهد الرّضا علیه السّلام سراسر نور و سرور + تصاویر + فیلم - محتوای خبر

 

 

متن خبر

مشهد الرّضا علیه السّلام سراسر نور و سرور + تصاویر + فیلم

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان رضوی، حریم ملکوتی رضوی مملو از جمعیت گسترده زائران رضوی و دلدادگان خاندان عصمت و طهارت شده است که از نقطه نقطه جهان به این بارگاه ملائک نشین مشرف شده اند تا در میلاد امام هشتم در صحن و سرایش ماوا گیرند و دل به پنجره فولادیش گره بزنند و استجابت دعاهایشان را عیدی بگیرند.

حرم رضوی چراغانی و گلباران است؛ نقاره ها بشارت میلاد خجسته و مبارکی را می دهند؛ جمعیت رو به سوی حرم رضوی لحظه به لحظه بیشتر می شود اما صحن و سرای حرم امام رضاعلیه السّلام برای همه ارادتمندان جا هست.

بسیاری از زائران اینجا حضور ندارند اما دلشان این جاست؛ با خط ارتباطی دوستان و آشنایان خود در حرم با امام خود نجوا می کنند.

حرم رضوی امروز عجب حال و هوایی دارد؛ زائران مسرور ولادت مبارک شمس الشموس و انیس النفوسند اما هر کدام سر به گوشه ای گذاشته اند و رضا رضا گویان ارادت خود را به امام مهربانی ها ابراز می کنند و با او درد دل می گویند.

امروز از هر کوی و دیاری، از هر رنگ و نژادی در این صحن و سرا حضور یافته و مهمان امام مهربانی ها شده اند و دست نوازش این امام را بر سر خود احساس می کنند.

ویژه برنامه‌هایی امروز در سالروز ولادت امام رضا علیه السّلام در حرم رضوی برگزار می‌شود.

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: برنامه های روز میلاد خجسته امام رضا(ع) صبح امروز با برگزاری دعای ندبه و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دکتر ناصر رفیعی آغاز شده و با ویژه برنامه "نوای ملکوت" از ساعت 7 و 30 دقیقه در صحن جامع رضوی ادامه یافته است.

حجت الاسلام سید جلال حسینی گفت: سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا رنجبر واجرای آیین نقاره نوازی روز میلاد سلطان خراسان از برنامه های این مراسم است.

 

او افزود: ویژه برنامه در پرتو خورشید نیز از ساعت 9 صبح امروز تا اذان ظهر و عصر در رواق امام خمینی رحمت الله علیهبا سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین مهدی ماندگاری، مدیحه سرایی و شعرخوانی برگزار می شود و همه اماکن متبرکه رضوی تحت پوشش صوتی و تصویری قرار می گیرد.

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: سخنرانان شام میلاد حضرت رضا علیه السّلام حجج اسلام والمسلمین رنجبر و رفیعی هستند و باشکوه‌ترین محفل قرآنی جهان اسلام امشب در شام میلاد حضرت رضا علیه السّلام با عنوان "در پرتوی قرآن" در صحن جامع رضوی برپا خواهد شد.

حجّت الاسلام حسینی گفت: برای بهر ه مندی ارادتمندان حضرت علیّ ابن موسی الرّضا علیهما السّلام از برنامه های حرم مطهر رضوی، این مراسم به صورت زنده از تلویزیون اینترنتی رضوی تی وی به نشانیrazavitv.aqr.ir پخش می شود.