Skip to Content

مشهد/ جشنواره فروش محصولات هنرجویان در فرهنگسراهای مشهد

جشنواره فروش محصولات هنرجویان در فرهنگسراهای مشهد برگزار می‌شود

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، رئیس اداره آموزش سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد با بیان اینکه این جشنواره تاکنون بیش از ۷۰۰ میلیون تومان درآمدزایی برای این بانوان داشته است، افزود: این جشنواره در تمامی فرهنگسراهای سطح شهر و در طول سال برگزار می‌شود که اولویت زمانی آن در مناسبت‌هایی است که مخاطب بیشتری در محل حاضر باشد.
فاطمه سلیمی افزود: همچنین این جشنواره همزمان با برگزاری نمایشگاه خانه ایرانی، خانواده ایرانی، کالای ایرانی در نمایشگاه بین‌المللی مشهد و مرکز همایش‌ها و نمایشگاه‌های آستان قدس رضوی هم برگزار شد که با استقبال بسیارخوبی در هر دو مجموعه همراه بود.
وی ادامه داد: شورای اسلامی شهر مشهد مصوبه‌ای مبنی بر خرید جوایز ادارات در راستای حمایت از تولیدکنندگان مشاغل خانگی داشته است و براساس این مصوبه باید ۷۰ درصد خریدها اینگونه باشد.
رئیس اداره آموزش سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد با بیان این که بیش از ۵۰ نوع اثر در این طرح تولید می‌شود، تاکید کرد: این محصولات شامل انواع صنایع دستی و هنری است و بودجه هزینه شده هم از محل ظرفیت‌های اجتماعی مردم بوده است.
سلیمی با بیان اینکه یک لیست ۱۶۰ نفره از این بانوان به کلیه بخش‌های شهرداری مشهد ارسال شده است، گفت: در مجموع ۳۰۰ بانوی ۲۰ تا ۴۰ ساله در این طرح مشارکت دارند که ۳۰ نفر از آن‌ها فعال هستند و اکثر این بانوان ساکن در مناطق حاشیه شهر مشهد هستند و بخش عمده‌ای از آن‌ها زنان سرپرست خانوار هستند.
وی‌افزود: تعداد ۱۰۰ اثر هنری شامل کیف مکرومه بافی، شیرینی خانگی، بلور و شیشه توسط زنان حاشیه شهر مشهد که در پذیرایی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد در حال تولید و آماده سازی است که این محصولات تولیدی هم پس از اتمام کار در فرهنگسراهای سطح شهر به‌فروش می‌رسند.