رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

مشهد در سالروز ولادت حضرت فاطمه سلام الله علیها، سراسر نور و صفا - محتوای خبر

 

 

متن خبر

مشهد در سالروز ولادت حضرت فاطمه سلام الله علیها، سراسر نور و صفا

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی، آستان ملکوتی رضوی در سالروز ولادت خجسته حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها مملو از حضور بی شمار زائرانی است که در این عید مبارک در بهشت رضوی مهمان شده اند و به استقبال بهار فاطمی آمده اند و میلاد پر خیر و برکت بانوی دو عالم را به امام رئوف خود تبریک می گویند.

به همین مناسبت ویژه برنامه هایی امروز و امشب در حرم رضوی برگزار می شود.

مراسم شب ولادت مبارک حضرت فاطمه زهراء سلام الله علیها نیز دیشب با حضور گسترده زائران در رواق امام خمینی حرم رضوی برگزار شد.
عضو شورای عالی تبلیغ حوزه های علمیه در این مراسم گفت: حضرت فاطمه زهراء سلام الله علیها یک قهرمان سیاسی و بانوی پرافتخار بودند که برای بیداری جامعه و احقاق حق تلاش فراوانی کردند و همه مسلمین باید هماره ادامه دهنده راه آن حضرت باشند.
علیرضا پناهیان افزود: حساس ترین وقایع تاریخی مربوط به اسلام در زمان حضرت زهراء سلام الله علیها به وقوع پیوست.
او گفت: جامعه آن روز سیاسی نبود و هر چه حضرت زهراء سلام الله علیها در دفاع از امام علیّ علیه السّلام تلاش کردند باز مردم مدینه به علت ضعف سیاسی خود ایشان را تنها گذاشتند.
معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: ویژه برنامه‌ی سالروز میلاد حضرت فاطمه زهراء 
سلام الله علیها از ساعت 9 تا 13 امروز یکشنبه 29اسفند در رواق امام خمینی حرم رضوی با مراسم سخنرانی پیرامون موضوع سبک زندگی فاطمی در حال برگزاریست.

حجّت الاسلام سید جلال حسینی افزود: مولودی خوانی و مدّاحی ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السّلام از دیگر برنامه های این مراسم است.
او افزود: ویژه‌ برنامه‌های شام میلاد فرخنده ام‌ ابیها، حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها از ساعت 18 و 45 تا 20 و 45 امشب در همین رواق با برگزاری مراسم سخنرانی پیرامون موضوعات عوامل تحکیم خانواده در سیره فاطمی و ویژگی‌های اخلاقی و شخصیتی حضرت فاطمه زهراء سلام الله علیه و مولودی خوانی برگزار می شود.