رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

مشهد میزبان دوازدهمین جلسه شورای سیاست گذاری اجلاس آسیایی جامعه ایمن - محتوای خبر

 

 

متن خبر

مشهد میزبان دوازدهمین جلسه شورای سیاست گذاری اجلاس آسیایی جامعه ایمن

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی ، خبرگزاری صداوسیما ، فرماندار مشهد گفت : مشهد میتواند به عنوان قطب ایمنی کشور معرفی شود مشهد میزبان دوازدهمین جلسه شورای سیاست گذاری اجلاس آسیایی جامعه ایمنو این همت مسئولان را می طلبد.

محمد رحیم نوروزیان افزود: یکی از موضوعات مدنظر در بحث جامعه ایمن ، تحقق شهر ایمن است که منطقه یک کلانشهر مشهد توانسته توسط جامعه بین‌المللی به این عنوان دست یابد.

معاون ویژه استاندار خراسان رضوی گفت: باید با همکاری و مشارکت همگانی، تمام مناطق پایتخت معنوی ایران را به جایگاه جامعه ایمن برسانیم تا شاهد ایمن شدن شهر مشهد در تمامی حوزه ها باشیم و از این طریق زمینه معرفی این کلانشهر به جهانیان فراهم شود.

نوروزیان افزود: باید از تجربیات سایر کشورها استفاده شود تا شهر مشهد بتواند به عنوان پایتخت فرهنگ اسلامی به جهانیان معرفی شود.

وی گفت : اقدامات لازم برای تحقق جامعه ایمن شهر مشهد توسط شهرداری انجام شده که ورود ما در این امر به دلیل ساختار حاکمیتی آن است ، چرا که ما به عنوان نماینده دولت باید بتوانیم رایزنی بین سایر ارگان‌های شهر برای همکاری را داشته باشیم تا این اجلاس با تمام قوت انجام شود.

در حال حاضر 6 منطقه شهرداری مشهد پروژه جامعه ایمن را آغاز و همزمان با اجلاس مشهد ایمن 2017 مراحل الحاق آنها انجام خواهد شد.

هشتمین اجلاس جامعه ایمن ۱۶ تا ۱۸ اسفند ۹۵ در مشهد برگزار می‌شود.