Skip to Content

مشهد هنرمندان توانایی دارد / نمایش «صیح بخیر فرمانده» روایت دلاوری سربازان جنگ است

نویسنده و کارگردان نمایش «صیح بخیر فرمانده» با بیان اینکه مشهد هنرمندان توانایی دارد، گفت: نمایش «صیح بخیر فرمانده» روایت دلاوری سربازان جنگ است.

سیروس همتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد با اشاره به اینکه قبل از اجرای تئاتر در مشهد در البرز نیز گروه نمایش «صبح بخیر فرمانده» اجرا داشته است، اظهار کرد: در حال حاضر نیز این گروه باید در بخش مهمان سی‌وچهارمین جشنواره تئاتر فجر اجرا داشته باشد.

نویسنده و کارگردان نمایش «صبح به خیر ‌فرمانده» افزود: دو ماه قبل دبیر سی‌وچهارمین جشنواره تئاتر فجر با من در ارتباط با اجرای یک نمایش در این جشنواره صحبت کرد و از آنجا که من سابقه حضور در این جشنواره را بیشتر در عرصه بازیگری داشتم این پیشنهاد را پذیرفتم.

وی در ارتباط با نگارش این نمایشنامه بیان کرد: من همواره فکر می‌کردم که در بسیاری از جنگ‌ها فرماندهان پیروز میدان هستند اما در حقیقت رمز پیروزی یک جنگ مرهون تلاش‌های سربازانی است که از جان خود مایه می‌گذارند بنابراین در نگارش نمایشنامه «صبح بخیر فرمانده» تلاش کردم فعالیت‌های بی‌دریغ سربازان نیز روایت شود.

همتی با ابراز خرسندی از اجرای این اثر در دومین جشنواره تئاتر فجر مشهد گفت: اجرای نمایش در شهرستان‌ها سبب افزایش تعاملات فرهنگی میان هنرمندان و مردم مناطق مختلف می‌شود.

نویسنده و کارگردان نمایش «صبح بخیر فرمانده» با بیان اینکه مشهد هنرمندان توانایی دارد، اضافه کرد: برخی از آثار نمایشی که از نقاط مختلف کشور در تهران اجرا می‌شوند همان فرهنگ سنتی و آداب و رسوم مناطق را که در زندگی امروز کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد، را روایت می‌کنند که این امر برای بسیاری از هنرمندان و مردم جالب توجه است و تماشاگران خاص خود را دارد بنابراین به نظر می‌رسد چنین تعاملات فرهنگی باید میان استان‌ها و تهران وجود داشته و بیشتر تقویت شود.

گفتنی است نمایش «صبح بخیر فرمانده» همزمان با نخستین روز دومین جشنواره تئاتر فجر مشهد در ساعت 16 و 18 با استقبال فراوان تماشاگران مشهدی در سالن بهار تئاتر شهر اجرا شد.