Skip to Content

مصرف برق در مشهد 6 درصد افزایش داشته‌است

معاون بهره‌برداری شرکت توزیع برق مشهد گفت: مصرف برق در شهر مشهد از ابتدای سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 6 درصدی را نشان می‌دهد.


به گزارش خبرگزاری مهر، محمدحسین مشکینی در بازدید از برنامه سفره‌های همدلی در ارتباط با میزان مصرف برق مردم شهر مشهد گفت: با توجه به آغاز دور دوم هدفمندی یارانه‌ها است؛ متاسفانه مصرف برق در شهر مشهد تا به امروز کاهش نیافته و حتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 6 درصدی را تجربه کرده است.

 وی بیان کرد: متوسط رشد مصرف برق در کشور 8 درصد بوده و این رقم در شهر مشهد بین 3 تا 5 درصد است و این در حالی است که این رشد در سطح جهان 3.7 دهم درصد است که البته ما در سال 90 هزار فروش انشعاب داریم که این خود باعث افزایش مصرف است.

مشکینی در ارتباط با تعویض کنتورهای یک زمانه به سه زمانه نیز گفت: از سال 88 تمام متقاضیانی که درخواست انشعاب می‌کنند کنتور آنها 3 زمانه نصب می‌شود اما کنتورهای قبلی نیز به صورت رایگان و در یک بازه زمانی مشخص در حال تعویض هستند.

معاون بهره‌برداری شرکت توزیع برق مشهد در خصوص تعویض کابل‌های برق عنوان کرد: در شهر مشهد در جهت سرویس دهی به شهروندان در بخش فشار ضعیف 6 هزار کیلومتر شبکه سیمی در شهر وجود دارد.

مشکینی ادامه داد: این کابل‌ها معایبی چون افزایش تلفات، ایمنی کم و همچنین این سیم‌ها مشکل برخورد و درگیری با درختان را دارند که ما مجبور به هرس درختان می‌شویم و بر این اساس ما کابل‌های خودگردان را که در کشورهای پیشرفته نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد را جایگزین این کابل‌های مسی کردیم و تا به امروز از آن 6 هزار کیلومتر کابل مسی، 4 هزار کیلومتر از آن تعویض به کابل‌های خود گردان شده است.

Authors: خبرگزاری مــهر