Skip to Content

مطالبات فرهنگیان خراسان رضوی تا 2 هفته آینده پرداخت می‌شود

مطالبات فرهنگیان خراسان رضوی تا 2 هفته آینده پرداخت می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: تا پایان بهمن ماه تمام مطالبات فرهنگیان استان پرداخت می‌شود.

خبرگزاری فارس: مطالبات فرهنگیان خراسان رضوی تا 2 هفته آینده پرداخت می‌شود
به گزارش خبرگزاری فارس از بردسکن، جواد حسینی شنبه شب در جمع فرهنگیان شهرستان بردسکن اظهار کرد: هر رئیس‌جمهور یا وزیری علاقه‌مند است حقوق معلمان خود را افزایش دهد اما تاکنون راهی برای افزایش حقوق فرهنگیان پیدا نشده‌ است.

وی افزود: به عنوان یک راهکار جدید، لایحه نظام رتبه‌بندی معلمان به مجلس شورای اسلامی فرستاده شده است که در صورت تصویب، حقوق معلمان با توجه به صلاحیت‌های علمی آنها از یک میلیون و 500 هزار تومان تا 4 میلیون و 500 هزار تومان قابل افزایش است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: با افزایش حقوق، نمی‌توان منزلت و جایگاه معلمان را بالا برد بلکه معلم باید با کسب صلاحیت‌های علمی و افزایش انگیزه که در نظام رتبه‌بندی معلمان آمده است، خودشان جایگاه و شان خود را بالا ببرند.

وی با انتقاد از استخدام 160 هزار معلم در دولت قبل گفت: این همه نیرو که در دولت قبل وارد آموزش و پرورش شده به حقوق دیگر معلمان لطمه زد تا جایی که 99 درصد بودجه آموزش و پرورش به عنوان حقوق پرسنل پرداخت می‌شود و فقط یک درصد به کیفیت‌بخشی در مدارس اختصاص می‌یابد.

وی افزود: ساختار نظام آموزشی متحول می‌شود و مصمم هستیم از مجموعه نیروهای فعلی استفاده بهینه را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه امسال 2 هزار و 800 نفر از فرهنگیان در خراسان رضوی بازنشسته شده‌اند، گفت: در این راستا حتی یک نفر استخدام نداشته و با صرفه‌جویی در نیروی انسانی، هیچگونه خللی نیز در اداره کلاس‌های درسی ایجاد نشده است.

حسینی یکی دیگر از طرح‌های آموزش و پرورش را ارتقای جایگاه معلمان، اولویت‌دادن به فرزندان معلمان در پذیرش دانشگاه فرهنگیان و استخدام آنها عنوان کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش در مورد جابه‌جایی‌های گسترده در حوزه مدیران نیز گفت: با روی کار آمدن دولت جدید، این‌گونه جابه‌جایی‌ها طبیعی است و مردم انتظار دارند به تبع تغییر دولت، مدیران دستگاه‌ها نیز تغییر کنند و این تغییرات به این معنی نیست که مدیر قبلی توانایی نداشته است.

 وی افزود: در انتخاب مدیران 80 درصد رشد علمی و 20 درصد سوابق ایثارگری آنها مد نظر بوده است.

در ابتدای این جلسه سید احمد شبانی، نماینده مدیران و معلمان شهرستان بردسکن در سخنانی از دقت نظر مدیرکل آموزش و پرورش در انتخاب مدیران سخت‌کوش و بکارگیری نیروهای پر تلاش از بین خانواده‌های شهدا، رزمندگان و ایثارگران قدردانی کرد.

وی خواستار مستقل شدن نمایندگی آموزش و پرورش شهر انابد و اعطای نمایندگی به بخش شهر‌آباد بردسکن شد.

تاسیس بانک فرهنگیان، استخدام فرزندان فرهنگیان، توجه به افزایش حقوق معلمان و اختصاص اعتبار برای برگزاری کلاس‌های کنکور از دیگر خواسته‌های فرهنگیان شهرستان بردسکن بود که توسط نماینده آنها مطرح شد.   

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931111001875#sthash.EruNPTSO.dpuf