Skip to Content

معاون استاندار خراسان رضوی خبر داد پیش‌بینی ورود 4 میلیون گردشگر به مشهد در ایام نوروز

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استاندار خراسان رضوی گفت: پیش‌بینی می‌شود در نوروز امسال 3 تا 4 میلیون گردشگر و زائر وارد مشهد مقدس شوند و بر همین اساس برنامه‌ریزی‌ها برای ارائه خدمات شایسته به این عزیزان صورت گرفته است

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از اداره‌کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدحسن واحدی در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر ویژه نوروز 95 اظهار کرد: ارتقای خدمات، برنامه‌ریزی جامع و رضایتمندی گردشگران و با رویکرد خلاقیت و نوآوری و اصلاح آسیب‌ها مهم‌ترین هدف ما در نوروز 95 است.

وی افزود: با توجه به وجود بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا(ع)، در مشهد مقدس مهم‌ترین رویکرد ما در خدمت‌رسانی به زائران و گردشگرانی که نوروز امسال به پایتخت معنوی ایران سفر می‌کنند ارتقای خدمت‌رسانی و ارائه خدمات شایسته به آنان است.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استاندار خراسان رضوی با اشاره به اجرایی شدن برجام و لغو تحریم‌ها نیز گفت: با توجه به اینکه امسال نوروز بدون تحریم را داریم؛ شایسته است که خدمات مناسب، ارزشمند و با نشاط به گردشگران و زائران ارائه شود.

واحدی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود در نوروز امسال 3 تا 4 میلیون گردشگر و زائر وارد مشهد مقدس شوند و بر همین اساس برنامه‌ریزی‌ها برای ارائه خدمات شایسته به این عزیزان صورت گرفته است.

وی گفت: در نوروز امسال شهرداری مشهد نیز به عنوان یک معاونت ویژه در ستاد اجرایی خدمات سفر استان فعالیت می‌کند و نسبت به سال گذشته ارتقا برنامه و خدمات‌ دارد.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استاندار خراسان رضوی با بیان این که باید اطلاعات و آمار در حوزه‌ی گردشگری نظام‌مند شود؛ افزود: طرح جامع آمارگیری از سال آینده اجرایی می‌شود.

واحدی همچنین با بیان اینکه اعضا ستاد باید گزارش‌های خود را به دبیرخانه ارسال کنند؛ ادامه داد: ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان مشهد از 25 اسفندماه امسال فعالیت خود را آغاز می‌کند و همچنین مانور خدمت نیز 24 اسفندماه امسال در مشهد برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر ارائه خدمات شایسته به گردشگران و زائران گفت: یکی از موضوعات مهمی که باید به آن توجه کرد تقویت فرهنگ میزبانی و نشر و گسترش آن است.