Skip to Content

معاون خبر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران: انتخابات در ایران اسلامی، نشانگر آبرو و اقتدار ملی است.

انتخابات، آبروی ملی، شاخص رشد و مظهر مردم سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی ایران است.

معاون خبر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران گفت: رقابت سالم و مشارکت بالای مردم در انتخابات، منجر به ارتقای آبروی ملی در سطح بین الملل خواهد شد که در دنیای امروز که رسانه های معاند نظام علیه ارزش ها قد علم کرده اند؛ بسیار با ارزش است.

دکتر جبلی در نشست هم اندیشی و تخصصی مدیران پژوهش مراکز استان ها در صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر نگاه فرا جناحی ایشان به حضور و مشارکت در انتخابات تأکید کرد: رسانه ملی در راستای وظیفه ذاتی و تبعیت از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، بصیرت افزایی مردمی با رویکردی عقلایی در خصوص انتخابات و تحرکات جناح های سیاسی را در دستور کار خود دارد.

معاون خبر سازمان تصورات حاکم بر عرصه های بین المللی و منطقه ای درخصوص توافق هسته ای ایران، اجرای بر جام را تشریح کرد و گفت: غرب و هم پیمانان منطقه ای آنان با تصور تضعیف جایگاه جمهوری اسلامی ایران در دنیا و منطقه، در تلاش برای همسو کردن افکار عمومی با مقاصد خویش هستند لذا تعارض تصورات، اکنون معطوف به انتخابات در کشور است که می تواند به اشتباهات یا جهش های تاریخی در عملکرد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران منجر شود.

دکتر جبلی نفوذ عناصر ناشناس و تحرکات آنان در شرایط حساس کنونی را مهمترین چالش پیش رو دانست و تأکید کرد: تخریب زیر بنای فکری و اعتقادی و در برایندی دراز مدت، ایجاد شکاف و استحاله نظام، مهمترین هدف نفوذ است.

معاون خبر رسانه ملی با تبیین چهره رقبای نه چندان سالمِ رسانه ای در تقابل با رسانه ملی از جمله رسانه های بیگانه از یک سو، و شبکه های اجتماعی و سرعت تبادل اطلاعات در این عرصه از دیگر سو افزود: راهبرد افزایش مخاطب و ارتقای رو به رشد اعتماد عمومی در حوزه های پژوهش و خبر رسانه ملی مستلزم هوشمندی و تلاش مضاعف همکاران است.

دکتر جبلی دستاوردهای پژوهشی و سنجش افکار سازمان صدا و سیما را در سیاستگذاریها بسیار مؤثر ارزیابی و تصریح کرد: خوشبختانه صدا و سیما از این حیث معتبرترین مرکز در سطح کشور است و این دستاوردها نتیجه نگرش مستقل و بدون الزام برای سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است.

رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سیما نیز در سخنانی به جایگاه ارزشمند پژوهش و بروندادهای تحقیقاتی در سازمان اشاره کرد و گفت: مرجع بودن نتایج پژوهشهای سازمان در محافل دانشگاهی و سطوح نخبگان کشور، موجب دلگرمی است.

دکتر عبدالملکی افزود: فضای انتخاباتی کشور در شرایط کنونی داخلی و بین المللی بسیار حساس است لذا موضوع محرمانه بودن داده ها در فرایندهای تحقیقاتی باید در نظر فعالان عرصه پژوهش مراکز استان ها قرار گیرد.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی با تأکید بر اینکه گفتمان مسلط همه برنامه های صدا و سیما باید « گفتمان ولایت » باشد اذعان کرد: انتخابات با حاکمیت و مشروعیت نظام رابطه مستقیم دارد و حضور مردم، پشتوانه نظام جمهوری اسلامی ایران است.

نصر پور بی اعتبار کردن صدا و سیما را از اولویت های دشمنان نظام عنوان کرد و افزود: جریانات غیر همسو با ولایت با همراهی گروه های معارض همواره در صدد تحریف افکار و باور عمومی اند بنا بر این باید دارای برنامه و جهت گیری شفاف باشیم.

مدیر کل رسانه استانی با استناد به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی که صدا و سیما را قرارگاه فعال جنگ نرم دانستند؛ تأکید کرد: توقع مردم ولایت مدار ما از صدا و سیما بسیار بالاست لذا باید در تقابل با رقبای نو ظهور و نو پدید مثل شبکه های اجتماعی و همچنین شبکه های مجازی، هوشمندانه و مقتدرانه عمل کنیم.

گفتنی است در ادامه این نشست مدیران پژوهش مراکز استان ها در خصوص مشکلات حوزه کاری، رویکرد سازمان نسبت به نقشه عملیاتی در خصوص انتخابات و فضای عمومی و محافل سیاسی جناحی هم اندیشی و تبادل نظر کردند.