Skip to Content

معاون وزیر: آموزش و پرورش نیازمند 24 درصد بودجه دولت است

معاون وزیر: آموزش و پرورش نیازمند 24 درصد بودجه دولت است

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: برای تحقق آموزش و پرورش در خور شان نظام جمهوری اسلامی این وزارتخانه نیاز به تخصیص 24 درصد از بودجه دولت دارد.

 

'سیدمحمد بطحایی' روز پنجشنبه در گردهمایی مشترک رووسای آموزش و پرورش منطقه پنج کشور در مشهد محور اصلی تامین منابع آموزش و پرورش را دولت ذکر و بیان کرد: کمترین سهم آموزش و پرورش از بودجه دولت در سال 92 به میزان 9 درصد از کل بودجه بود و این سهم در بودجه سال 94 حدود 8/10 درصد پیش بینی شده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش در ادامه اظهارداشت: باید در راستای ارتقا بهره وری، امور به نحوی اصلاح شوند که هزینه تمام شده خدمات در آموزش و پرورش کاهش یابد زیرا با اصلاح روشها و افزایش بهره وری، بدون کاستن از کیفیت می توان هزینه ها را پایین آورد.

وی افزود: همه افرادی که عرصه خدمت در آموزش و پرورش را انتخاب کرده اند باید تمام تلاش خود را بکار گیرند تا آموزش و پرورش را به سمت کیفیت نزدیک نمایند.

بطحایی ادامه داد: اگر دادگاهها و کلانتریهای امروز شلوغ هستند و در خیابانها ناهنجاری دیده می شود بخشی از آن به تعلیم و تربیت بر می گردد زیرا معتقدیم آینده کشور در کلاس درس و مدرسه ترسیم می شود.

وی گفت: برای آنکه بتوان به کیفیت نزدیک شد نیازمند منابع هستیم، آموزش و پرورش دریایی از طرحها و برنامه های موثر و هدفمند است اما این موارد یا به اجرا در نیامده و یا بسیار ناقص اجرا شده اند.

پیش از این وزیر آموزش و پرورش نیز با اشاره به سهم زیر 10 درصدی بودجه این وزارتخانه از بودجه عمومی کشور گفته بود: 98 درصد این اعتبار صرف پرداخت حقوق می شود. بودجه سال 1393 وزارت آموزش و پرورش 210 هزار میلیارد ریال است.

یک میلیون نفر معلم و کارمند در قالب 105 هزار مدرسه در سطح کشور عهده دار تعلیم و تربیت جمعیت 13 میلیون نفری دانش آموزان در ایران هستند.

گردهمایی مشترک آموزش و پرورش منطقه پنجم کشور با حضور مدیران کل استانهای خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سمنان، گلستان و مازندران برگزار شد.