Skip to Content

معرفي نفرات برگزيده يازدهمين جشنواره ملي خوشنويسي رضوي

یازدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی با معرفی و تجلیل از نفرات برتر رشته ‌های مختلف در مؤسسه فرهنگی ـ هنری قدس مشهد به کار خود پایان داد.
معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم با بیان اینکه در معرفی هنر خوشنویسی ایران به جهان غفلت کرده و آن را به طور شایسته انجام نداده ایم، گفت: گاهی از جهانی‌ شدن نگران هستیم اما فرهنگ و هنر کشور از ظرفیت مطلوبی برخوردار است.
علی مرادخانی افزود: باید فراتر از فضاهای کلاسیکی برای معرفی آثار هنری خود برنامه ریزی کنیم و با ارائه بیش از پیش این آثار زمینه را برای گسترش منطقی و متوازن هنر گرانبهای خوشنویسی فراهم کنیم.

رئیس انجمن خوشنویسان خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: در مهلت ارسال آثار جشنواره خوشنویسی رضوی، 540 اثر خوشنویسی به دبیرخانه ارسال شد که 240 اثر از این تعداد به خط نستعلیق به عنوان خط ملی ایرانیان تعلق داشت.
علی رضایی افزود: در مرحله اول و بر اساس نظر هیات داوران، 120 اثر به بخش مسابقه راه یافتند و در نهایت تا پنج شهریور آثار تمام هنرمندان در رشته‌های خط شکسته، ثلث و نسخ به دبیرخانه ارسال و داوری آثار انجام شد.
همچنین در این مراسم از تمبر اختصاصی یازدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی رونمایی شد.

در پایان مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی، از نفرات برتر رشته‌های مختلف این جشنواره با اهدای تندیس، تمبر جشنواره، لوح تقدیر و وجه نقدی تجلیل شد.
در رشته نستعلیق، نیما ایلیکایی از نوشهر و علی خیری از اصفهان به طور مشترک مقام نخست را کسب کردند؛ این رشته مقام دوم نداشت و مقام سوم را صفر گالشی از اردبیل کسب کرد.
در رشته شکسته نستعلیق، مقام اول را بهادر پگاه از قزوین کسب کرد و شمس‌الدین مرادی از ایلام و ذبیح‌الله لولویی‌مهر از گیلان،‌ مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

در رشته نسخ ابوالفضل خزاعی و زهرا میبدی هر دو از قم، مقام اول و دوم و حمید میکانیک از خراسان رضوی سوم شدند.

در رشته ثلث نیز لیلا وزیری از تهران، محسن عبادی از خراسان رضوی و علی ایرانی از قم توانستند مقام های اول تا سوم این بخش را به خود اختصاص دهند.

همچنین در رشته خط تحریری نیز علی‌رضا بهدانی از خراسان رضوی، حسین نصیرپور از آذربایجان شرقی و مجتبی اسماعیلی‌خیابانی از خراسان رضوی اول تا سوم شدند.

در حاشیه مراسم اختتامیه نمایشگاهی از50 اثر منتخب یازدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی در رشته‌های مختلف به نمایش گذارده شد.
این نمایشگاه تا 17 شهریور دایر است.


Authors: IRIBNews RSS AllNews