رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

معرفی افراد برتر مسابقات قرآن و عترت رسانه ملّی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

معرفی افراد برتر مسابقات قرآن و عترت رسانه ملّی

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی، خبرگزاری صدا و سیما، قائم مقام رییس سازمان صدا و سیما در این مراسم گفت: مسئولان و مدیران باید بامعرفی افراد برتر مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی ویژه کارکنان رسانه ملی و خانواده آنها در مشهد ترویج قرآن شناسی نقش مهمی در توسعه قرآن خوانی و حفظ آن داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین سید رمضان موسوی مقدم با اشاره به افزایش تعداد شرکت کنندگان در این مسابقات در مقایسه با دوره قبل افزود: بی شک فهم و درک مفاهیم قرآن و تدبر در آیات الهی مهمتر از روخوانی و قرائت آن است.

همچنین دکترداوود نعمتی انارکی مدیر کل روابط عمومی صدا و سیما پیام رئیس سازمان صدا و سیما به این دوره از مسابقات را قرائت کرد.

علیّ عسکری در بخشی از پیام خود به این مراسم آورده است: قرآن کریم برترین هدیه آسمانی و مهمترین رهاورد نبوت و رسالت برای انسان است.

وی در ادامه افزود: بی شک بهره فراگیرتر از آن کسانی است که در آیات و نشانه های خدا بر روی کره زمین تدبر و تعقل بیشتری می کنند.

دبیر اجرایی این دوره از مسابقات نیز گفت: امروز ما خواهان تشکیل دبیرخانه دائمی مسابقات و کانونهای قرآن و عترت در تهران و همه مراکز صدا و سیمای کشور هستیم.

مهدی یوسف با اشاره به شرکت یک هزار و 400 نفر در مسابقات دور مقدماتی این رقابتها گفت: حدود 80 برگزیده قرآنی این دوره روزهای 6 و 7 بهمن در چهار رشته قرائت ترتیل، حفظ، مفاهیم قرآن کریم و پژوهش های قرآنی در بخش خواهران، برادران کارمند و خانواده ها با هم رقابت کردند.

همچنین در پایان این مسابقات از خانواده شهدای مدافع حرم رسانه ملی و خانواده 4 شهید دوران دفاع مقدس مرکز خراسان رضوی تجلیل شد.