حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۲۹ تیر ۱۳۹۷

معرفی برگزیدگان چهلمین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

معرفی برگزیدگان چهلمین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی

چهلمین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، با معرفی افراد برتر پایان یافت.

معرفی برگزیدگان چهلمین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز خراسان رضوی، مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با اشاره  به اینکه در مرحله استانی حدود 600 نفر از فعالان قرآنی در مشهد در چهلمین دوره مسابقات قرآن کریم مرحله استانی شرکت کرده بودند گفت: این مسابقات در رشته های قرائت قرآن، قرائت ترتیل،حفظ کل، حفظ 20،10و 5 جز، دعاخوانی،اذان، تفسیر قرآن و حفظ احادیث از 17 مرداد در شهر مشهد مقدس آغاز به کار کرد.

حجت الاسلام  والمسلمین احمدزاده افزود:هدف از برگزاری این مسابقات ترویج فرهنگ قرآنی و همجنین کشف استعدادهای برتر در بین فعالان این حوزه است.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی هم در مراسم اختتامیه این مسابقات قرآنی ضمن اشاره به اینکه ما هر چه بیشتر با کلام الهی آشنا بشویم جامعه سالم تری خواهیم داشت بیان کرد :ما باید نسل جوان جامعه را با معانی قرآنی بیشتر آشنا کنیم زیرا آشنا شدن و درک معانی قرآنی تا حد بسیار زیادی در کاهش بدهکاری های جامعه تاثیر گذار خواهد بود.

او گفت: برگزاری مسابقات قرآنی یکی از راه های بسیار مناسبی است که می شود نسل های جدید را با قرآن آشنا کرد زیرا هم رقابت است و هم فعالیت فرهنگی سالم در جامعه است.

براساس رای هیات داوران علیرضا رضایی از مشهد در رشته قرائت تحقیق، علی ابراهیمی از سبزوار دررشته قرائت ترتیل، محمد خاکپور از مشهد در رشته حفظ کل، حسن حسین‌زاده از مشهد در رشته حفظ 20 جزء، رضا حسنی از تربت حیدریه دررشته حفظ 10جزء، جواد تقی‌زاده از مشهد در رشته حفظ 5 جزء، سید مجتبی میر جلیلی از مشهد دررشته دعا خوانی، سید علی حسینی از نیشابور در رشته اذان،سید مجتبی جلیلی زاده در رشته تفسیر قرآن کریم، هاشم وحیدیان در رشته حفظ موضوعی و سید محمود سجادی در رشته حفظ و معارف احادیث رتبه نخست را کسب کردند.