رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

مفروش شدن همه سطوح اماکن متبرکه حرم رضوی علیه السّلام - محتوای خبر

 

 

متن خبر

مفروش شدن همه سطوح اماکن متبرکه حرم رضوی علیه السّلام

مفروش شدن همه سطوح اماکن متبرکه حرم رضوی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مسئول ستاد هماهنگی موارد خاص ایام ویژه اماکن متبرکه آستان قدس رضوی گفت: 

بیش از 300 هزار مترمربع از فضای روباز صحن‌ها، بست‌ها، دالان‌ها و دوربرگردان‌های ورودی حرم مطهر رضوی در شب‌ های قدر مفروش میشود.

محمّد توکلی افزود: با فعالیت شبانه‌ روزی 400 نفر از بخش خدمات فرش آستان قدس رضوی در پایان هر مراسم همه فرش‌ های  پهن شده نظافت و غبارروبی و جمع آوری می‌ شود.

او گفت: در شب‌های قدر هیچ ورودی از درهای حرم رضوی بسته نخواهد شد.

رئیس پلیس راهور خراسان رضوی هم از نمهیدات ترافیکی در روزهای 23 ، 25 و 27 خرداد مصادف با 18 ، 20 و 22 رمضان خبرداد و گفت: در اجرای این طرح محدودیت توقف وسیله نقلیه از ساعت 16 روزهای اعلام شده در مسیرهای میدان شهدا به طرف خیابان شیرازی تا حرم مطهر رضوی و روگذر شیرازی، خیابان امام رضا علیه السّلام حد فاصل تقاطع دانش، میدان بیت المقدس تا حرم مطهر و رینگ زیرگذر در خیابان طبرسی از تقاطع شهید گمنام تا حرم مطهر رضوی اجرا می‌شود.

همچنین در مسیر خیابان نواب صفوی از میدان پنجراه تا حرم مطهر حضرت امام رضا(ع)، طول خیابان شهید اندرزگو از میدان بیت المقدس تا تقاطع خیابان خسروی، خیابان شهید رجایی از تقاطع خیابان خسروی تا تقاطع شهدا و خیابان آیت الله بهجت از تقاطع شهدا تا مقابل خیابان بهجت 2در هر دو مسیر توقف وسیله نقلیه ممنوع است

در این مسیرها در شبهای قدر از ساعت 20 تا پایان مراسم از تردد وسایل نقلیه شخصی و موتورسیکلت ‌ها به سمت حرم مطهر رضوی جلوگیری می‌شود.