حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۲۹ تیر ۱۳۹۷

ملبس شدن 2 هزار نوجوان دختر و پسر در دهه مبارکه کرامت رضوی به لباس خدّام رضوی علیه السّلام - محتوای خبر

 

 

متن خبر

ملبس شدن 2 هزار نوجوان دختر و پسر در دهه مبارکه کرامت رضوی به لباس خدّام رضوی علیه السّلام

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی از اجرای طرح خادمیاری 2 هزار نوجوان دختر و پسر در دهه مبارکه کرامت رضوی علیه السّلام خبر داد

ملبس شدن 2000 نوجوان دختر و پسر در دهه کرامت رضوی به لباس خدام رضوی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، حجّت الاسلام والمسلمین حجت گنابادی نژاد گفت: این طرح در دهه مبارکه کرامت امسال اجرا می‌شود.

او افزود: برپایی جشن های شکوه رضوان هم به میزبانی گروهی از افراد و مخاطبان خاص از طریق شبکه های سراسری پوشش داده خواهد شد.

به گفته وی همچنین در دهه کرامت رضوی امسال تعویض پوشش ضریح حرم با حضور خانواده های شهدای شاخص انجام خواهد شد.

حجّت الاسلام والمسلمین گنابادی نژاد ادامه داد: در سطح استان افتتاح برنامه های شاخص زائر شهر که از یک سال پیش کلنگ زده شده، صورت می گیرد و بهره برداری از مرحله نخست آن همزمان با میلاد امام رضا علیه السّلام خواهد بود.

وی افزود: طی یک سال گذشته، تسهیلاتی برای محرومان و زیارت اولی ها تدارک دیده شده که با میزبانی بنیاد فرهنگی رضوی و دانش آموزان از اوّل دهه ایّام کرامت رضوی به نوجوانان و جوانان مناطق محروم خدمات رسانی ها انجام خواهد شد.

گنابادی نژاد در خصوص دیگر فعالیت های آستان قدس رضوی در دهه کرامت رضوی در سطح استانی اضافه کرد: با همکاری معاونت امداد مستضعفان آستان قدس رضوی،  6 هزار و 200 قلم جهیزیه میان محرومان و مستضعفان استان خراسان رضوی توزیع می شود و نیز در سطح ملی، در 8 شهر پویانمایی «در مسیر باران» به نمایش گذاشته می شود که موضوع آن، سفر تاریخی حضرت رضا علیه السّلام از مدینه به مرو است.