Skip to Content

منیزیم فردوس خراسان جنوبی بر سکوی ششم قاره کهن ایستاد

منیزیم فردوس خراسان جنوبی بر سکوی ششم قاره کهن ایستاد

مسئول روابط عمومی منیزیم فردوس خراسان جنوبی گفت: در هفدهمین دوره رقابت‌های هندبال جام باشگاه‌های آسیا 2014 منیزیم فردوس در رده ششم قرار گرفت.

خبرگزاری فارس: منیزیم فردوس خراسان جنوبی بر سکوی ششم قاره کهن ایستاد

حجت دیوی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در بیرجند اظهار کرد: در راستای هفدهمین دوره رقابت‌های هندبال جام باشگاه‌های آسیا 2014 دوحه قطر تیم هندبال فردوس خراسان جنوبی در آخرین بازی خود به مصاف الغرافه قطر رفت.

وی افزود: در این رویارویی تیم هندبال منیزیم فردوس خراسان جنوبی با نتیجه 36 بر 33 بازی را به حریف واگذار کرد و در نخستین حضور خود در این رقابت‌ها جایگاه ششم آسیا را به خود اختصاص داد.

مسئول روابط عمومی منیزیم فردوس خراسان جنوبی تصریح کرد: پیش از این تیم هندبال منیزیم فردوس از گروه دوم مسابقات در نخستین بازی خود با نتیجه 33 بر 18 اهلی سداب عمان را برد و در دومین رقابت خود با نتیجه 38 بر 27 مغلوب الجیش قطر شد، در سومین دیدارش نیز با نتیجه 27 بر 21 بازی را به الخلیج عربستان واگذار کرد، در چهارمین بازی با نتیجه 35 بر 25 مغلوب الکویت‌ کویت شد و در پنجمین رقابتش با نتیجه 25 بر 24  از سد ثامن‌الحجج (ع) سبزوار خراسان رضوی گذشت و در رده چهارم گروه دوم مسابقات قرار گرفت.

خدیوی یادآور شد: تیم ثامن‌الحجج (ع) سبزوار خراسان رضوی دیگر نماینده ایران در مسابقات هندبال باشگاه‌های آسیا 2014 دوحه قطر بود که در آخرین بازی خود در مقابل الخلیج عربستان به پیروزی رسید و در رده هفتم این رقابت‌ها قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: از گروه یک هفدهمین دوره رقابت‌های هندبال جام باشگاه‌های آسیا 2014 دوحه قطر، تیم ثامن‌الحجج (ع) سبزوار خراسان رضوی در گروه یک مسابقات پیش از این با نتیجه 32 بر 28 مغلوب القرین کویت و 23 بر 22 بازی را به لخویا قطر واگذار کرد و در سومین رقابت با نتیجه 29 بر 17 از سد سلط اردن گذشت و در چهارمین رقابت خود با نتیجه 26 بر 23 الغرافه قطر را شکست داد و در مقابل منیزیم خراسان جنوبی با نتیجه 25 بر 24 مغلوب شد.

مسئول روابط عمومی منیزیم فردوس خراسان جنوبی گفت: در هفدهمین دوره رقابت‌های هندبال جام باشگاه‌های آسیا 2014 دوحه قطر 10 تیم از کشورهای قطر، اردن، کویت، عربستان، عمان و ایران از هشتم آذرماه جاری به میزبانی باشگاه لخویا قطر در سالن هفت هزار و 700 نفری علی‌بن‌حمد به مصاف با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

خدیوی خاطرنشان کرد: در بازی‌های نیمه نهایی هفدهمین دوره رقابت‌های هندبال جام باشگاه‌های آسیا 2014 دوحه قطر، تیم الکویت کویت از لخویا قطر شکست خورد و الجیش قطر نیز با نتیجه 38 بر 29 القرین کویت را مغلوب کرد.

وی گفت: در دوره قبل مسابقات هندبال باشگاه‌های آسیا تیم‌های الجیش قطر، الریان قطر و السد لبنان اول تا سوم شدند.

مسئول روابط عمومی منیزیم فردوس خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در هندبال جام باشگاه‌های آسیا تیم السد قطر با پنج قهرمانی و 2 سومی رکورددار است و تیم‌های الکاظمیه و القادسیه کویت با 2 قهرمانی دوم مشترک هستند.

خدیوی یادآور شد: نمایندگان ایرانی تاکنون عنوان قهرمانی را کسب نکرده‌اند، در سال 2004 تیم فولاد سپاهان اصفهان نایب قهرمان شد و در سال‌های 1998 و 2009 ذوب‌آهن اصفهان و 2007 فولاد مبارکه سپاهان اصفهان عنوان سومی را به دست آوردند.