Skip to Content

مهار دوحادثه آتش سوزی درمنطقه حفاظت شده کلیلاق زاوه

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست فریمان از مهار دو مورد آتش سوزی در منطقه شکار ممنوع کیلاق توسط یگانهای حفاظت محیط زیست فریمان و زاوه خبر داد.

مهار دوحادثه آتش سوزی درمنطقه حفاظت شده کلیلاق زاوه

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، حسن اکبری نژاد گفت : اولین آتش سوزی که در شامگاه روز پنج شنبه در محدوده منطقه شکار ممنوع کلیلاق واقع در شهرستان زاوه ایجاد شده بود پس از هماهنگی با مدیریت بحران و منابع طبیعی شهرستانهای فریمان و زاوه ،به همت ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان فریمان و زاوه مهار شد.

وی افزود:این حادثه آتش سوزی طی چندین مرحله خاموش شد و به علت بادگیر بودن منطقه مدام آتش شعله ور می شد و نهایتاً این اقدامات که از صبح روز جمعه آغا زشده بود، در پایان غروب جمعه به پایان رسید و ماموران محیط زیست با وسایل بیل و آتش کوب آن را مهار کردند.

اکبری نژاد با اشاره به همکاری نیروهای بومی و محلی شهرستان فریمان در مهار آتش گفت: مقدار مراتع آتش گرفته در این مرحله با توجه به برآورد ماموران حدود 20 هکتار است که تماما مرتعی بود و خوشبختانه با تلاش مهار کنندگان از سرایت آتش به اراضی جنگلی ارس جلوگیری بعمل آمد.

وی گفت: در زمان برگشت مأموران از منطقه در همان غروب جمعه متاسفانه یکی از چوپانان منطقه که بصورت غیر مجاز همچنان در منطقه حضور داشت اقدام به روشن کردن آتش کرده و بعلت عدم توانایی در کنترل آتش، آتش سوزی وسیعی را در منطقه نزدیک پاسگاه محیط بانی کله منار سبب شده بود واین موضوع موجب گسترش آتش در مراتع این محل شد و این بار نیز به همت ماموران حاضر در مهار آتش سوزی اول با کمک آتش نشانی شهر قلندر آباد مهار آتش در این منطقه نیز آغاز و این عمل در ساعت01:30 دقیقه بامداد روز شنبه با مهار کامل آتش به پایان رسید.