Skip to Content

موارد بیکاری جوانان در گناباد بررسی شود

موارد بیکاری جوانان در گناباد بررسی شود

فرماندار گناباد گفت: اداره ورزش و جوانان گناباد طرح شناسایی و بررسی موارد بیکاری جوانان با همکاری بخشداری‌ها را انجام دهد.

خبرگزاری فارس: موارد بیکاری جوانان در گناباد بررسی شود

به گزارش خبرگزاری فارس از گناباد، موسی‌الرضا صائمی‌فرد ظهر امروز در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی و اشتغال گناباد در سالن اجتماعات فرمانداری اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در گناباد و به منظور جلوگیری از خام فروشی و فرآوری مواد اولیه تولیدی شهرستان و تشکیل و سازماندهی کارآفرینان؛ کارگروه سرمایه‌گذاری در گناباد باید تدابیر ویژه‌ای لحاظ کند.

وی افزود: باید در راستای توسعه اقتصادی شهرستان، اداراتی که متولی تولیدات و محصولات در شهرستان هستند، برنامه‌ریزی لازم برای فرآوری محصولاتی همچون شیر، مرغ، زعفران، زرشک، سماق، پسته، بادام، سنگ ساختمانی، کائولن و ... تهیه و ارائه دهند.

فرماندار گناباد ادامه داد: بخشداری‌های تابعه نیز پیگیری لازم را برای شناسایی بیکاران در روستاها داشته و اداره ورزش و جوانان طرح شناسایی و بررسی موارد بیکاری جوانان با همکاری بخشداری‌ها را انجام دهد.

صائمی‌فرد بیان داشت: ادارات جهاد کشاورزی، صنعت و معدن و تجارت و نماینده فرمانداری هماهنگی لازم برای بررسی میدانی از پروژه‌ها و شرکت‌های مشکل‌دار را انجام دهد تا هر چه سریع‌تر موانع این حوزه‌ها برطرف شود.

وی تصریح کرد: کارشناسی لازم برای توقف و شب‌ماند خودروهای عبوری از شهر گناباد توسط اداره تعاون، کار و رفاه تهیه شود.

فرماندار گناباد خاطرنشان کرد: با توجه به نزدیک شدن به پایان سال به منظور جذب اعتبارات و تسهیلات اختصاص داده شده و همچنین تعهد سهمیه اشتغال، دبیرخانه کارگروه نسبت به جذب 100 درصدی آن اقدام کند.

صائمی‌فرد گفت: در راستای مدیریت بهره‌وری آب، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان با مراکز دانشگاهی نسخه اجرایی آن را تهیه و برنامه‌ریزی لازم را انجام دهند.