رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

موضوعات سلامت بهداشت و پزشکی با رویکرد اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و فرهنگ سازی مورد توجه ویژه رسانه استانی می باشد. - محتوای خبر

 

 

متن خبر

موضوعات سلامت بهداشت و پزشکی با رویکرد اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و فرهنگ سازی مورد توجه ویژه رسانه استانی می باشد.

رئیس سازمان نظام پزشکی خراسان رضوی با مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان رضوی، محسن نصرپور مدیر کل صدا وسیمای خراسان رضوی در این دیدار گفت: با توجه به حوزه پیام، موضوعات سلامت بهداشت و پزشکی با رویکرد اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و فرهنگ سازی مورد توجه ویژه رسانه استانی می باشد که هم اکنون در قالب برنامه های مختلف رادیویی، تلویزیونی و خبری به این حوزه پرداخته می شود. 
 
نصرپور افزود: تولید پیام در مسیر توسعه فرهنگ بهداشت و سلامت و ارتقای فرهنگ کارکردی حوزه پزشکی ،توجه به نقش رسانه به عنوان پل ارتباطی بین مجموعه حوزه پزشکی و مردم، افزایش اعتماد عمومی نسبت به جامعه پزشکان و حوزه پزشکی، ارتقای مبانی فرهنگ اسلامی و موضوعات اخلاقی در حوزه پزشکی و درمان، آسیب شناسی مسائل و امور موجود در حوزه پزشکی همچون نرخ ویزیت ها و تعرفه ها، آگاهی بخشی نسبت به حقوق بیماران در بخش های دولتی و خصوصی، بیان و تبیین حق و حقوق کاری و صنفی حوزه پزشکی و آشنائی جامعه با آن، از جمله  موارد توسعه بخش مهم سلامت جامعه می باشد که باید مورد توجه هر چه بیشتر رسانه استانی صدا و سیما و سازمان نظام پزشکی قرار گیرد. 
 
وی با  بیان اینکه انتظار می رود حوزه نظام پزشکی به عنوان بخش مهم یار جامعه نخبگانی در موضوعات مختلف،همکاری و تعامل لازم با صدا و سیمای استان داشته باشد بیان کرد: حوزه مهم گردشگری سلامت که با توجه به گستردگی این حوزه آسیب هایی در این بخش به ویژه برای زائران خارجی وجود دارد، ارتقای سبک زندگی اسلامی با توجه به تغییر سبک زندگی در جامعه که خود منشا مشکلات بسیاری شده است، توجه به سرمایه های اجتماعی از جمله سرمایه جوانان و خانواده، نقش اقتصاد در حوزه سلامت و درمان از جمله این همکاری های نام برد. 
 
مدیر کل صدا وسیمای خراسان رضوی گفت: صدا و سیمای خراسان رضوی آمادگی هر گونه همکاری و فعالیت مشترک را برای تحقق اهداف مهمی از جمله آگاهی بخشی، فرهنگ سازی، و تغییر در نگرش و رفتار افراد و جامعه پذیری و افزایش مشارکت های مردمی و از طرفی پیگیری و اطلاع رسانی نسبت به حق و حقوق بیماران و همچنین بیان انتظارات و حقوق صنفی پزشکان و ارائه تصویر مناسب از خدمات ارزشمند فعالان حوزه پزشکی را دارد. در این نشست دکتر بیرجندی نژاد هم خواستار فرهنگ سازی در زمینه سلامت جامعه شد. رئیس سازمان نظام پزشکی خراسان رضوی با تشکر از صدا و سیمای خراسان رضوی در استفاده ازپزشکان متخصص در برنامه ها گفت: باید تلاش کنیم تا مداخله گران درمان نتوانند سلامت مردم را به خطربیاندازند