سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

میزبان - تولیدات تلویزیون

 

 

برنامه های تلویزیون

میزبان

تهیه کننده، کارگردانی و تدوین: امید نوریان

نویسندگان: امید نوریان و مرضیّه رحیمی

نور و تصویر: مصطفی رحمانی

صدابرداران: محمّد سیفی و حسین شهسوارپور

گزارشگر: مرضیّه رحیمی

معرّفی کتاب: پریسا منفرد

ارتباط تلفنی با هنرمندان: نعیمه حسینی

بسم الله الرّحمن الرّحیم

*میزبان*

هر کس با وجود دوری سرای من به دیدارم آید؛ روز قیامت در سه جا به نزدش می‌روم تا او را از ترس و وحشت‌های آن رها سازم. هنگامی که نامه‌های اعمال به راست و چپ پراکنده می‌گردد؛ بر پل صراط و هنگام سنجش اعمال.

در ایّام مبارکه کرامت ایران عزیز خصوصاً شهر مشهد مقدّس غرق در شادی و سرور است. *شبکه خراسان رضوی* همه ساله در این ایّام فرخنده ویژه برنامه‌هایی تهیه و پخش می‌کند. *میزبان* عنوان ویژه برنامه‌ای است که امسال به مناسبت در خجسته میلاد مولودین این ایّام با رویکرد معرفتی به موضوع ولایت در فضایی معنوی، تهیه شده است.

تهیه کننده در این برنامه سعی دارد چارچوب کلّی این مجموعه را با آیتم‌های مستند، گرافیکی و کارشناسی کوتاه و مؤجز، به مدّت حدود 25 دقیقه ارائه دهد.

در شروع هر برنامه حدیثی از امام رضا علیه السّلام نقل می‌شود که مضمون حدیث ذکر شده، موضوع هر قسمت از برنامه را مشخص می‌کند.

بخش‌های برنامه:

آرم شروع

 حدیث رضوی علیه السّلام

قرائت صلوات خاصّه توسّط زائران

درخواست کودکانه/ در این آیتم نقّاشی کودکان با موضوع امام رضا و هم چنین تصویر آ‌ن‌ها در حال نقّاشی کشیدن با صدای کودک که از امام رضا علیه السّلام درخواستی دارند.

کارشناس/ پیرامون موضوع برنامه

 وُله/ چراغانی شهر در ایّام دهه مبارکه کرامت

گزارش مستند/ همراه گزارشگر رادیو به سراغ سوژه‌ای خاصّ می‌رود که زندگی‌اش با امام رضا علیه السّلام عجین شده است؛ مثلاً خادم حرم مطهّر. کاسبی با انصاف در اطراف حرم مطهّر. کسانی که تولیدکننده اقلام مذهبی هستند. مانند : تولیدکنندگان تسبیح، جانماز، مهر، رانندگان اتوبوس و تاکسی که زائران را به نزدیک‌ترین نقطه به حرم مطهّر می‌رسانند، پزشکانی که در دارالشّفا حضرت مشغول به خدمت هستند، افرادی که در اطراف حرم مطهّر منازل خود را در اختیار زائران حضرت رضا علیه السّلام قرار می‌دهند و ...

خاطره/ خاطرات، دل نوشته‌های زائران حضرت رضا علیه السّلام به صورت نریشن، عکس، تصویر و ...

سرود با اجرای خواننده/ خواننده سرود خود را در نقطه ای مرتفع از شهر و شب هنگام که موضوعش حضرت رضا علیه السّلام است؛ اجراء می‌کند.

مصاحبه تلفنی/ با هنرمندانی که اثری در رابطه با حضرت رضا علیه السّلام خلق کرده‌اند.

سلام به حضرت از راه دور/ در شهرستان‌های خراسان رضوی از مردم سؤال می‌شود چگونه در هنگام دلتنگی خود با امام رضا علیه السّلام ارتباط برقرار و ایشان را زیارت می‌کنند؟

اثر انگشت/ آرم پایان

خاطرات و مستندهای زائران و خادمین حضرت رضا علیه السّلام/ مرحوم داوود رشیدی/ محمّد اصفهانی/ مستندهای کوتاه از خادمین و چهره‌هایی که در خدمت زائرین عزیز سابقه دارند.

معرّفی کتاب/ مرتبط با حضرتش علیه السّلام

 

سال تولید: .


پربازدیدترین های تلویزیون

جدیدترین تولیدات تلویزیون