رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

میسر شدن امکان صدور حواله الکترونیک در سراسر کشور - محتوای خبر

 

 

متن خبر

میسر شدن امکان صدور حواله الکترونیک در سراسر کشور

همزمان با هفته دولت، با تجهیز استان خراسان رضوی به سامانه حواله الکترونیک، امکان صدور حواله الکترونیک در سراسر کشور میسر شد . 

به گزارش اخبار استان‌های خبرگزاری صدا و سیما، معاون نظارت مالی وزارت امور اقتصادی و دارایی و خزانه‌ دار کل کشور در مراسممیسر شدن امکان صدور حواله الکترونیک در سراسرکشورافتتاح این سامانه گفت: با راه‌ اندازی امکان انجام "حواله الکترونیک" در خزانه معین استان خراسان رضوی، خزانه‌ داری‌ کل کشور و همه خزانه معین استان‌ ها مجهز به ابزار ارسال حواله الکترونیکی (بانکواره) شدند که سبب بی نیازی آنها از صدور چک برای پرداخت و جا به‌ جایی وجوه می شود.

اکرمی افزود: این امر گام مهمی در برقراری دولت الکترونیک و ارتقاء عملکرد معاونت مالی وزارت امور اقتصادی و دارایی است که با همت و تلاش کارشناسان بانک مرکزی و همراهی مجموعه عوامل در خزانه‌داری‌ کل کشور اجرایی شد.

وی  گفت: اجرای طرح ملی انتقال حساب‌ های دولتی به بانک مرکزی، در راستای تکالیف مربوط به قوانین برنامه‌ های پنجم و ششم توسعه و احکام دائمی برنامه‌ های توسعه کشور و نیز مصوبه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، در دستور کار مشترک این بانک و وزارت امور اقتصادی و دارایی قرار دارد.

اکرمی افزود: در گام آغازین و در بخش انتقال حساب‌ های درآمدی، پس از استقرار سامانه بانکداری متمرکز بانک مرکزی(نسیم) و اتصال آن به سامانه‌ های ملی پرداخت، اعمال تغییرات عمده در هر یک از این سامانه‌ ها با همکاری شبکه‌ بانکی و وصول وجه به حساب‌ های مفتوحه نزد این بانک از اقصی نقاط کشور امکان‌ پذیر شده است.

وی  گفت: در گام دوم، موضوع انتقال حساب‌ های پرداخت به بانک مرکزی در دستور کار قرار گرفت که با توجه به استقرار و تمرکز این بانک در تهران و پراکندگی دستگاه‌ های اجرایی و خزانه‌ داری معین استان‌ ها در سراسر کشور، در مرحله نخست، استفاده از ابزار برداشت چک‌ در سامانه صیاد(سامانه صدور یکپارچه الکترونیکی دسته چک) مد نظر قرار گرفت.

خزانه دار کل کشور تاکید کرد: در این شیوه بهره‌ گیری از ظرفیت‌ ها و امکانات، برخی از بانک‌ های دولتی که دارای بیشترین فراوانی و پراکندگی شعب هستند و سابقه‌ آشنائی با امور حساب‌های دولتی را داشتند به عنوان "شعب کارگزار" بانک مرکزی انتخاب شدند.