رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

نام نویسی حدود 6 هزار نفر در سامانه سماح در هر 24 ساعت - محتوای خبر

 

 

متن خبر

نام نویسی حدود 6 هزار نفر در سامانه سماح در هر 24 ساعت

سومین جلسه کمیته اطلاع رسانی ستاد هماهنگی اربعین خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، قائم مقام صدا و سیما و جانشین رییس کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستادهر 24 ساعت ،نام نویسی حدود 6 هزار نفر در سامانه سماح اربعین خراسان رضوی در این جلسه گفت: در آستانه راهپیمایی عظیم اربعین حسینی، رسانه ها بویژه بخشهای مختلف رسانه ملی به سمت پوشش دهی ابعاد این حرکت عظیم جهانی  جهت یافته اند.

علیرضا آینه دار تاکید کرد: در زمینه اطلاع رسانی این حرکت حماسی و مردمی نباید به اقدامات فعلی بسنده نشود بلکه باید آنگونه که شایسته است به آن پرداخته شود.

رایزن نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شمال شرق هم در این جلسه گفت: کنسولگری ها اجازه یافته اند که به هر کدام از زائران اتباع که ویزای اربعین داشته باشد ویزای دو بار ورود بدهند.

فراتی افزود: هنوز کنسولگری عراق در مشهد صدور ویزای اربعین را آغاز نکرده است.

نماینده دفتر حج و زیارت استان هم  در این جلسه گفت: تا پایان وقت اداری امروز 64 هزار نفر در سامانه  سماح ثبت نام کرده اند که برای 40 هزار نفر ویزا صادر شده است.

ابراهیمی با بیان اینکه حدود 15 هزار نفر از ثبت نام کنندگان هنوز مدارک خود را ارائه نداده اند؛ اعلام کرد: به طور متوسط در هر 24 ساعت حدود 6 هزار نفر در سامانه سماح در استان ثبت نام می کنند که این رقم تا هفته آینده احتمالا به 8 هزار نفر در هر شبانه روز خواهد رسید.